adminml

Zombie z Uralu: už se ví, kdo zemřel i kdo stále uniká

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Speciální vyšetřovací tým ruského Ministerstva pro mimořádné situace dnes (ve středu 13. ledna 2016), po třech dnech namáhavé cesty divočinou na sněžných skútrech, dorazil do blízkosti legendárního Djatlovova průsmyku, kde našli minulý týden (v noci ze 7. na 8. ledna 2016) členové turistického oddílu „Poledník“, mrtvolu ve stanu.

„Zombie“, který NEobživl je… poustevník Oleg!

Vyšetřovatelé dnes potvrdili, že je muž v plátěném příbytku (postaveném uvnitř boudy) skutečně mrtev a že se s největší pravděpodobností jedná o 46ti letého poustevníka a podivína, označovaného křestním jménem Oleg. Specialisté nyní na místě zkoumají příčinu jeho smrti.

Aktuální fotografie vyšetřovatelů z místa úmrtí: ODKAZ

Reportáž TV Rossija 24 s fotografiemi mrtvého muže pořízenými členy turistického oddílu „Satelit“ v noci ze 7. na 8. ledna 2016):

Vyšetřování s nádechem tajemna

Ohlášení nálezu těla a celé vyšetřování úmrtí mělo od minulého týdne mystický nádech a těšilo se mimořádnému zájmu médií, protože turisté nalezli mrtvolu na mansijskými legendami opředené náhorní plošině, poblíž tzv. Djatlovovy průsmyku, kde už v roce 1959 záhadně zemřelo devět ruských vysokoškoláků, jejich těla byla zohavena (měli rozdrcené hrudníky, někteří byli ohořelí, někteří neměli oči, jedné dívce chyběl jazyk…) a příčina jejich smrti nebyla nikdy dostatečně vysvětlena ODKAZ.

P. S. Ve skutečnosti od sebe obě místa dělí přibližně 70 km.

Současný případ navíc zkomplikovalo svědectví členů dalšího turistického oddílu „Satelit“, kteří se v oblasti před několika dny také pohybovali a kteří po návratu do civilizace sdělili, že muž ze stanu mrtvý nebyl, že byl jen extrémně podchlazený a „obživl“ (!). Tuto informaci prý získali od řidiče „Vladimira“, který pomáhal oběma turistickým skupinám s transportem.

Djatlovova výprava

FOTO: Jedna z posledních fotografií Djatlovovy výpravy z roku 1959. Skupina staví ve sněhové vánici tábor pod tzv. Mrtvou horou.

Došlo k záměně osob?

S největší pravděpodobností ale došlo pouze k záměně osob. „Vladimir“ i turisté z oddílu „Satelit“ měli na mysli v oblasti tento týden zachráněného 28mi letého podchlazeného dobrodruha Andreje Podkorytova, který zde v zimě přecenil své možnosti, z posledních sil dorazil do tábora geologů a vrtulník ho následně dopravil do nemocnice v 630 kilometrů vzdáleném Jekatěrinburgu ODKAZ.

Sexuální deviant a vrah ruským policistům stále uniká

Aktuální záhadou ale stále zůstává, kde se nyní nachází a jestli je mrtvý nebo živý uprchlý sexuální deviant a dvojnásobný vrah, Vladimír Sumin, kterého ruská média začala s případem rovněž spojovat, když tento muž před půl rokem uprchl do lesů údajně právě v této oblasti.

s

FOTO: Vladimir Sumin na policejní fotografii

Nejznámější legenda zůstává neobjasněna

Doposud nevyřešena zústává samozřejmě také příčina úmrtí devíti ruských vysokoškoláků, kteří na začátku roku 1959 zahynuli právě v Djatlovově průsmyku, nově pojmenovaném na jejich počest.

07

FOTO: Djatlovova výprava…

Martin Lavay

 

Přečtěte si také:

Kdo zavraždil a zohavil účastníky Djatlovovy expedice? ODKAZ

Djatlovův průsmyk: v oblasti záhadné smrti 9 ruských vysokoškoláků našli další mrtvolu ODKAZ

Desátá mrtvola z Djatlovova průsmyku prý obživla! ODKAZ

Obživlého mrtvého z Djatlovova průsmyku přepravili do nemocnice. Kdo je zombie? ODKAZ

Všechny články o Djatlovově průsmyku si můžete přečíst zde: ODKAZ

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login