adminml

ZÁHADA DEVÍTI SVĚTŮ

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Valhalla, Odinova síň v Ásgardu ( Emil Doeper, 1905)

 

Libor Čermák: Záhada devíti světů

Je pozoruhodné, jak několik na sobě nezávislých dávných kultur tvrdí, že vesmír se skládá z jakýchsi devíti světů. A to se až podivuhodně shoduje s tím, co víme o sluneční soustavě my.

Dnes bych se zaměřil na jednu mytologickou zajímavost, kterou spojuje počet devět. Začněmě u mytologie severské. Její součástí je i tzv. „severská kosmologie“, která praví, že existuje celkem devět světů. Jejich názvy jsou: Ásgard, Helheim, Jötunheim, Ljósáfheim, Midgard, Múspellheim, Niflheim, Svartálheim a Vanaheim. Lidé žijí ve středním světě Midgard. Všechny je navíc spojuje světový strom Yggdrasil, který jimi prorůstá a tvoří jakousi osu světa. (zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Yggdrasil). Když jsem toto četl, nemohl jsem si nevzpomenout na něco, co jsem četl před časem v knížce Ericha von Dänikena „Strategie bohů“

Ten se v ní vydal do Jižní Ameriky, a to do Kolumbie. Tady žijí jihoameričtí indiáni Kogiové. A právě pan Däniken se zmiňuje o jejich kosmologii. Tito indiáni si vesmír představovali ve své mytologii jako vejčitý prostor. A uvnitř tohoto vejčitého prostoru se nalézá devět vrstev, neboli devět světů. A mimochodem i zde ta prostřední představuje náš svět. (zdroj: Däniken E.: Strategie bohů, Naše Vojsko, Praha, 1996)

A na třetí případ jsem přišel opět při četbě Ericha von Dänikena, tentokrát jeho nejnovější knížky. Vydejme se s ním do Polynésie, na souostroví Samoa. Podle legend zdejších původních obyvatelů existuje kromě našeho světa ještě osm dalších nebes. Dokonce podle jejich legendy na všech těchto nebesích je nějaký život. A každý má i svého vládce a též bytosti, které mezi nimi cestují. (zdroj: Däniken E.: Poselství z roku 2118, Dialog, Liberec, 2017)

A jak jsem se dozvěděl na internetu, například na odkazu https://www.centrumserafin.cz/svetlo-cisel-9-jv/, tak devět nebí existovalo i v mytologii staré Číny. A naopak v pekle je prý možné nalézt devět sfér, které se směrem dolů zmenšují. Alespoň tedy podle literárního díla „Peklo“ od Dante Aligieriho. (viz http://www.iliteratura.cz/Clanek/23569/alighieri-dante-komedie-peklo)

A tak se ptám, jak na opačných místech zeměkoule mohly vzniknout takovéto podobné legendy? Všude se opakuje počet devět světů. A tak mne něco napadlo. Sluneční soustava měla do nedávna devět planet, dokud nevyřadili Pluto. Avšak v posledních letech se hodně mluví o tom, že skutečná devátá planeta se tam v dálce za Plutem doopravdy, podle výpočtů, někde nalézá. Může to být vysvětlení oněch legend o devíti světech, které se nám dochovaly z tolika různých míst světa? Ale odkud to věděli dávní lidé, když prostým okem je možné spatřit planety jen po Saturn? Že by to měli od svých nebeských učitelů a bohů, kterým mi lidé 20. a 21. století říkáme mimozemšťané?

 

Podobné články:

Pythagorejské trojúhelníky nezávislé na Pythagorovi?

Co když pohádková mrtvá a živá voda jsou vzpomínkami na zapomenuté vědění?

Co když je ve starých řeckých pověstech odkaz na teorii „panspermie“?

Buddhu a Ježíše Krista spojuje překvapivě dost věcí

Věděli snad Inkové o skutečném původu zlata?

Co, když symbol „Jang a jin“ ukazuje naší polohu v galaxii?

Indičtí avatárové zřejmě znali historii naší planety

Kráter v Arizoně ukazuje na moudrost indiánských legend

Záhadná svastika

Vznikl podle Bible život mimo sluneční soustavu?

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login