adminml

Vypátrejte zloděje s detektivem Štikou

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Nenápadně vypadající kulaťoučký taťka, v obleku, s kloboukem na hlavě a se silnými brýlemi na očích: na první pohled nijak zajímavá figura. Přednosti detektiva Štiky ale spočívaly právě v jeho zdánlivé obyčejnosti a hlavně chytrosti, s jakou řešil i ty nejzapeklitější kriminální případy.

š

V časopise Ohníček byl populární detektiv Štika (autorem komiksových scénářů byl Jiří Lapáček a kreslířem Jiří Kalousek), v sedmdesátých letech 20. století, uznávanou ikonou a jeho případy spolu s ním rádi řešili mladí i dospělí .

Zkuste si procvičit logické uvažování, postřeh a vtip i vy: zde je prvních pět příběhů slavného detektiva Štiky, které čekají na vyluštění:

01 Krádež auta: ODKAZ
02 Domácí karneval: ODKAZ
03 Falešné vstupenky: ODKAZ
04 Krádež jablek: ODKAZ
05 Nehoda na pouti: ODKAZ

P. S. Tento článek vznikl díky možnosti čerpat obrazové odkazy z mimořádně pečlivě zpracovaných a neustále aktuálně doplňovaných webových stránek Jiřího Šimona ODKAZ a ODKAZ .
Velké díky za ně.

 

 

 

 

 

 

Řešení případu č. 05: Neopatrným střelcem byl… prostřední muž. Dvě střely měl v terči, třetí v misce, čtvrtou nabitou. Jedna mu však chyběla – a právě tou trefil okolojdoucího :o)

ML

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login