adminml

Virtuální realita? Paradox: lidé se o ní poprvé dozvěděli až ve virtuální realitě

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Virtuální realita

Jak se dívají Češi a Slováci na virtuální realitu?

Virtuální realita už získala konkrétní obrysy, ale reálná zkušenost s ní zatím u Čechů a Slováků chybí. S pojmem virtuální realita se lidé nejčastěji setkali na internetu či ve filmu. Většina lidí zatím ale tápe, co si pod pojmem „virtuální realita“ představit.

„Aktivních uživatelů je v Čechách i na Slovensku zatím málo, jelikož virtuální realita dostupná pro širokou veřejnost byla představena teprve nedávno. Předpokládá se ale, že odvětví s virtuální realitou se bude nadále rozrůstat rychlým tempem a v následujících letech tak značně vzroste počet uživatelů zařízení,“ uvedl Marek Somol, manažer projektu View-Master pro Českou a Slovenskou republiku, jehož součástí byl průzkum veřejného mínění o VR.

„Někteří lidé mají stále tendence vnímat virtuální realitu jen jako svět na internetu a zejména sociálních sítích. Představa sociálních sítí jako virtuální reality pramení z toho, že se člověk může vydávat v podstatě za kohokoliv a vytvářet tak své fiktivní já. Užší skupinka lidí si pak spojuje virtuální realitu i s televizí či mobilními technologiemi,“ pokračoval Somol.

Kolik jsou lidé ochotní zaplatit…

O tom, že VR zařízení budou v krátké době dostupná i na českém a slovenském trhu, ví necelá polovina respondentů. O koupi zařízení v dohledné uvažuje 35 % dotázaných. Lze předpokládat, že se toto číslo bude zvyšovat, až lidé získají s virtuální realitou první zkušenosti. Většina by však při koupi nechtěla investovat více než 5.000 Kč. Náročnější uživatelé jsou pak ochotni do zařízení investovat až 10.000 Kč.

O virtuální realitu je mezi lidmi zájem, ti, kteří již získali s virtuální realitou v nějaké formě zkušenosti, ji spíše hodnotí kladně. Negativní ohlasy jsou spolené spíše se strachem nebo nepochopením, k čemu může virtuální realita sloužit.

Dotazovaní čeští i slovenští respondenti se shodují, že největší potenciál má VR v herním průmyslu, ve filmu či odborných profesích, jako jsou architektura, projektování nebo 4D malování. Velkou příležitost ale představuje také v lékařství, sportu nebo armádě a vzdělávání.

 

Text (kromě titulku:o): Tisková zpráva, View-Master, Michaela Benešovská, Helloworld.cz ODKAZ

 

vr

FOTO: View-Master

 

 

 

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login