adminml

V záchodech v JAR se usadila kobra. Lidé mají strach chodit na WC

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

hadd

V blíže nespecifikovaném bytovém komplexu v Jihoafrické republice se minulý měsíc (listopad 2016) usadil 2,5 metru dlouhý had – kobra. Obyvatelé bytu ji viděli, jak vykukuje z toalety.

Přivolaný profesionální chytač hadů, Barry Greenshields, se plaza snažil polapit, ale nebyl úspěšný, kobra přebývá někde v šachtě domu dál…

Videozáběry natočil Anton Mejier, podle kterého mají lidé v jihoafrickém bytovém komplexu strach a bojí se, že je kobra při sezení na WC zabije.

Info o incidentu zveřejnil 1. prosince 2016 web Unexplained-mysteries.com: ODKAZ

Info o kobře: ODKAZ

Jakkoliv může znít popsaný aktuální příběh exoticky, k podobnému incidentu došlo minulý týden i u nás, v České republice, ve Zlíně, kdy do šachty panelového domu unikla krajta královská a… také se jí zatím nepodařilo chytit. Informuje o tom HZSCR Zlínského kraje (zlínští hasiči) ODKAZ:

 

Had dezertér zmizel chovateli do šachty bytového domu

(26. 11. 2016) Včera v odpoledních hodinách se v šachtě bytového domu ve Zlíně objevil had.

Operační důstojník hasičů přijal dne 25. 11. 2016 v 13:59 hodin zprávu, že v šachtě bytového domu, na sídlišti Jižní svahy ve Zlíně, je plaz-škrtič ve stupačkách. Na odchyt plaza vyjela jednotka profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín.

Majitelka hada hasičům sdělila, že jí had unikl do instalační šachty při krmení. Dále hasiče informovala, že had je z čeledi Hroznýšovití, druh Krajta královská, ve věku dva roky a v délce jednoho metru.

Se souhlasem majitelky bytu hasiči hydraulickým nářadím odstranili plechový kryt šachty. V uzavřeném prostoru šachty však plaza nenalezli. Velitel zásahu si proto vyžádal dodání štěrbinové kamery. S kamerou hasiči prohlédli prostor šachty i pod bytem majitelky, ale had nebyl nalezen. Jednotka hasičů se proto vrátila zpět na stanici.

Na místo zásahu se dostavila Policie České republiky a Městská policie Zlín.

Krajta královská, latinsky Python regius, je malým druhem hroznýšovitých hadů a pro svoji mírnou povahu a malý vzrůst je oblíbeným terariovým zvířetem. Je chován při teplotách přes 30 stupňů Celsia, proto i tento mladistvý dezertér bude vyhledávat klidný a teplý prostor. V případě, že se krajta cítí ohrožena, se stočí do tvaru malé koule a na rušitele neútočí. Její potravou jsou pouze hlodavci. Lidem není nebezpečná a i z hlediska právních předpisů se nejedná o nebezpečné zvíře.

 

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login