adminml

MRTVÝ V HROBĚ… NENÍ ON! Plus další nové zvraty v případu Djatlovovy expedice

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Mrtvý Alexandr Zolotarjov? Nebo jde o někoho zatím neznámého?

 

Zolotarjov není Zolotarjov… Na tělo někdo zaútočil dvakrát… U místa činu se objevil rudý kruh… Češi našli lyže… Chystá se nová expedice…

Vyšetřování zkázy Djatlovovy výpravy, jejíchž devět členů v roce 1959 za doposud nevyjasněných okolností tragicky zahynulo v mrazivých pustinách Severního Uralu, přináší i po více než půl století dramatické zvraty a letošní rok (2018) je přímo nabitý nečekanými překvapeními…

 

On není ten pravý!

Konkrétně dnes (ve čtvrtek 17. května 2018) se především po internetu šíří zásadní informace, že v hrobě letos nečekaně exhumovaného nejtajuplnějšího člena Djatlovovy expediceAlexandra Alexandroviče Zolotarjova – neleží on, ale někdo jiný – neznámý!

Mezi prvními o tom informoval ruský deník Komsomolskaja pravda ODKAZ, weby Na-samom-dele.ru ODKAZ, Dyatlovpass.com ODKAZ, a mnohé – na Djatlovovu tragédii specializované – facebookové časopisy a skupiny.

Že v hrobě na Ivanovském hřbitově v Jekatěrinburgu ODKAZ NELEŽEL 59 let v zemi Zolotarjov, ale jiná, prozatím neznámá osoba, aktuálně údajně na 100% prozradily moderní testy DNA ODKAZ.

Bylo provedeno porovnání DNA osoby z hrobu s DNA synovce Alexandra Zolotarjova: Pavla Leščenka a… vzorky DNA se NESHODOVALY.

 

Záměna rakví, chybějící zub a možná tajná skrýš

Průzkum „Zolotarjova“ hrobu přinesl už v minulých dnech i jiná překvapující zjištění. Ukázalo se například, že mrtvý ležel v klasické dřevěné rakvi (dochovalo se z ní několik zetlelých třísek) i když se od roku 1959 mělo za to, že bylo tělo Zolotarjova vloženo do země ve speciální zinkové rakvi.

Vyzdvižené mrtvole také chyběl přední zub – i když se o tom nezmiňují pitevní zprávy z roku 1959 – a naopak byla na lebce na jednom ze zadních zubů identifikována zvláštní falešná korunka (někteří komentátoři na internetových forech okamžitě začali spekulovat, že by mohlo jít o tajnou skrýš).

Zkoumání „Zolotarjova“ hrobu a exhumaci údajně podivně znetvořeného těla (Zolotarjov měl mít, stejně jako další mrtvá členka Djatlovovy výpravy – Ljudmila Dubininová, zvláštně rozdrcený hrudník a měly mu chybět oči) zorganizoval letos v polovině dubna, na základě svolení pozůstalých, právě ruský deník Komsomolskaja pravda. Více info si můžete přečíst zde: ODKAZ

Otevření hrobu a zkoumání těla přitom byli přítomni nejenom novináři listu, ale především specializovaný patolog (jeho jméno ale nebylo prozrazeno) a další experti. Ti například nevyloučili, že byl mrtvý v hrobě postřelen. Soudního experta už při prvním ohledání ale především překvapila zranění na hrudníku, která se údajně neshodovala s podivnými zraněními zaprotokolovanými v pitevních zprávách z roku 1959.

P. S. Doposud se mělo za to, že byl Zolotarjov zabit JEDNÍM mohutným rázem (úderem) do hrudníku, podle patologa Vozrožděnného, který zkoumal tělo v roce 1959, mohlo jít o podivný úder vyvolaný tlakovou vlnou. Podle současného vyjádření lékařky Galiny Sozonové, která se rovněž zúčastnila letošní (2018) exhumace, byl ale hrudník mrtvého rozdrcen DVĚMA mohutnými rázy!

P. S. Letošní rozkopání Zolotarjova hrobu v ruských médiích tvrdě zkritizoval prezident Djatlovcovy nadace Jurij Kuncevič. „Je to znesvěcení,“ uvedl doslova. Novináři z listu Komsomolskaja pravda a lékařští experti totiž místo piety neuvedli do původního stavu.

Kdo byl 59 let od uralské tragédie pohřben v hrobě Alexandra Alexandroviče Zolotarjova na Ivanovském hřbitově v Jekatěrinburgu je nejnovější záhadou. Stejně tak zatím není jisté, jestli skutečný Zolotarjov masakr Djatlovovy výpravy v zimě v roce 1959 přežil a jakou v něm hrál roli.

P. S. K případu se aktuáně znovu vyjádřila neteř Alexandra Zolotarjova, Ala Borovikovská (?): „Můj strýc v žádném případě nebyl žádný špion,“ ohradila se proti spekulacím, podle kterých byla hlavní příčinou zkázy výpravy podvratná protistátní činnost řízená právě Zolotarjovem.

 

FOTO: Alexej Bulatov, Komsomolskaja pravda plus archiv Zahady.info

 

ZMATEK NAD ZMATEK

Pozor, vše nově dokázané ale může být postavené na hlavu!

Člen novodobého vyšetřovacího týmu, expert – patolog, Sergej Nikitin, který před několika dny v Jekatěrinburgu exhumoval tělo a provedl porovnání z hrobu vyzdvižené lebky s fotografiemi muže, který se v roce 1959 k Djatlovově výpravě přidal na poslední chvíli jako Zolotarjov, ale tvrdí… že se sice DNA liší, ale fotografie z roku 1959 a nově vyzdvižená lebka (2018) se shodují!

A neteř Alexandra Zolotarjova, Ala Borovikovská (?), zase na fotografiích z roku 1959 bezpečně poznala svého strýce.

Vše si tedy vzájemně odporuje.

MUŽ VYZDVIŽENÝ Z HROBU V JEKATĚRINBURGU SOUČASNĚ JE I NENÍ ZOLOTARJOV!

Aktuální doplnění: DNA je podle expertů 100% jistota. Spekuluje se ale, že mohl být Zolotarjov (jeho synovec…) adoptovaný a pak by nesoulad měl logiku.

 

DALŠÍ PŘEKVAPIVÉ NOVINKY VE VYŠETŘOVÁNÍ

Rudý kruh označuje místo exploze?

Badatel Bart Rob objevil letos na jaře (2018) na mapách Google v oblasti Severního Uralu kde zahynuli členové Djatlovovy výpravy, podivný rudo-rezavý kruh vytvořený pravděpodobně kosodřevinou (konkrétně severovýchodně od vrcholu Mrtvé hory). Podle některých badatelů by mohlo jít o místo výbuchu z roku 1959, kde explodovala nějaká tajné zbran sovětské armády a zapříčinila i zkázu djatlovců.

Kruh z kosodřeviny si můžete prohlédnout na mapě Google zde: ODKAZ

P. S. Letecké či satelitní snímkování, tedy zkoumání povrchu Země z výšky se zvláštním důrazem na porovnávání tvaru, barvy či hustoty porostů, vedlo již mnohokrát k významným archeologickým objevům. Například na polích jsou již z výšky několika metrů dobře vidět základy historických staveb…

Info o letecké archeologii na Wikipedii: ODKAZ

 

Nový 3D model umírajících

Počítačový expert Vasilij Zjadik (?), spolupracující s uzavřenou facebookovou skupinou Dyatlov Pass incident, vytvořil speciální animaci mrtvých těl v potoce pod Mrtvou horou, ze které podle některých komentátorů vyplývá, že mohla všechna těla ležet vedle sebe na hromadě a pouze mrtvou Ljudmilu Dubininovou tající těžký sníh strhl stranou, takže při příchodu prvních vyšetřovatelů klečela jakoby osamocena, s hlavou zabořenou do malého vodopádu.

3D model Vasilije Zjadika (?) si můžete prohlédnout zde: ODKAZ

 

Neznámé foto mrtvého Krivoniščenka

Badatel Chris Joseph Torrez shromáždil všechny dostupné fotografie mrtvého člena Djatlovovy výpravy Jurije Krivoniščenka (Krivoniščenko byl nalezen polonahý pod popraškem sněhu pod cedrem v údolí pod Mrtvou horou) z ivdelské márnice. Torrez objevil i doposud velmi málo známé (neznámé) snímky, na kterých jsou částečně vidět i Krivoniščenkovy spodní části nohou. Právě dosavadní absence záběrů na Krivoniščenkovu spodní část nohou rozpoutala v minulosti mnohé divoké spekulace o jeho smrti…

FOTO: Doposud málo známé (neznámé) fotografie obnažených nohou mrtvého Jurije Krivoniščenka z ivdelské márnice. P. S. Nohy jsou částečně obalené do roztrhaných (rozřezaných) kalhot z materiálu „grizbon“.

 

Drželi se djatlovci za ruce? 

Radek „habendorf“ Kudela vyvrátil obecně přijímaný fakt, že šli členové Djatlovovy výpravy směrem dolů do údolí pod Mrtvou horou tak těsně vedle sebe, že se mohli držet za ruce. Vyvrací to  kresba vyšetřovatelů z roku 1959, kde je zachycen pás stop označený šířkou 120 metrů. Rozestupy mezi jednotlivými sestupujícími tak mohly být až 15 metrů.

FOTO: Kresba vyšetřovatelů z roku 1959 zachycující polohu stop na svahu ( s nově vloženými anglickými titulky)

 

Našly se náhradní lyže!

Radek „habendorf“ Kudela objevil na dvou snímcích Djatlovovy výpravy (kdy skupina putuje po zamrzlé řece Lozvě) náhradní lyže. Pravděpodobně tak vyřešil záhadu „lyží navíc“ zanechaných členy Djatlovovy expedice na místě jejich předposledního tábora (na místě tzv. „labazu“) – ještě v lesnatém údolí řeky Auspija.

Na holé, větrem bičované hřebeny tak tedy pravděpodobně všichni vyrazili na svých lyžích a nikdo nemusel jít pěšky, jak se doposud spekulovalo.

FOTO: Náhradní lyže?

 

Radek „habendorf“ Kudela detailně porovnal fotografie členů Djatlovovy výpravy a vyšetřovatelů z tzv. „labazu“ – místa, kde djatlovci před výstupem k Mrtvé hoře zanechali část zásob a zjistil, že se shodují. Dříve existovali spekulace, že mohli členové Djatlovovy expedice předposlední noc přespat někde jinde.

FOTO: Porovnání rozmístění a tvarů větví stromů na místě „labazu“

 

Místo činu, kde pramení tři řeky

Jakub Virt si všiml, že k neštěstí v oblasti Severního Uralu došlo na geograficky výjimečném místě, kde pramení tři řeky: ODKAZ

 

V ČR vyšla o případu nová kniha

V České republice vyšla tento měsíc (květen 2018) další kniha o Djatlovově výpravě: Ďatlovův průsmyk od ruské autorky Anny Matvejevové (knihu vydalo nakladatelství Akropolis). Bližší info o nové knize si můžete přečíst zde: ODKAZ

 

Diskuzní forum o Djatlovově expedici „napadli“ náboženští fundamentalisté

Doposud nejživější diskuzi o Djatlovově výpravě na webu ItthmiODKAZ opět zahltily spamy i texty nadšených pisatelů, kteří se snažili obrátit diskutující o Djatlovově výpravě na víru a přesvědčovali je o správnosti a nezbytnosti tohoto kroku citacemi biblických textů 🙂 .

Desítky nových příznivců si naopak našla diskuze ve facebookové skupině „Djatlovova výprava 1959ODKAZ zřízená expertem na Djatlovovu expedici, Jakubem Virtem (navzdory tomu, že je skupina uzavřená, má aktuálně už 89 členů).

 

2018: Nová výprava na Ural!

Prezident Nadace Djatlovovy výpravy, Jurij Kuncevič, pozval tento týden (květen 2018) vážné zájemce na novou výpravu do oblasti Severního Uralu.

Prohlédněte si místo činu na mapách Google: ODKAZ

Expedice vyjede 2. srpna 2018 vlakem z ruského Jekatěrinburgu směrem na sever. Cílem je prozkoumat místo činu v blízkosti Mrtvé hory, kde členové Djatlovovy výpravy zahynuli a zjistit nové skutečnosti.

Předpokládaný návrat do civilizace je předběžně naplánován na 13. srpna 2018.

Přidáte se?

FOTO: Severní Ural, údolí pod Mrtvou horou. Snímek z roku 1959…

Našli je v zimě oblečené pouze do spodního prádla, rozeseté ve sněhu daleko od tábora. Ohořelé, zohavené. S rozmačkanými hrudníky, bez očí, bez jazyka. Jejich oděvy byly radioaktivní, ve fotoaparátu měli snímek postavy připomínající sněžného muže. Jak zemřelo devět vysokoškoláků, kteří chtěli přenocovat pod uralskou Mrtvou horou?

Základní info o tragédii v Djatlovově průsmyku si můžete přečíst na webu Zahady.info zde: ODKAZ

Všechny články o incidentech v Djatlovově průsmyku si můžete přečíst na webu Zahady.info zde: ODKAZ

Martin Lavay

 

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login