adminml

Upozorňují i poslední OBRAZCE V OBILÍ na astronomické konstalace?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Libor Čermák: Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?

Červen 2018 – Již 11. rokem svým čtenářům přináším agrosymbolová zpravodajství, která mají upozornit a zamyslet se nad záhadnými obrazci v obilí, které vznikly v poslední době. Je docela však možné, že ty poslední upozornují na hvězdnou oblohu.

 

Tento křídový obrazec byl vytvořen v letech 1838 na počest korunovace královny Victorie. (Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=86018). A v prostoru na sever od něj se velmi často objevují i záhadné obrazce v obilí. A i letos se zde 9. června 2018 objevila formace ve tvaru keltského kříže obklopeného čtyřmi hvězdami. Ale hvězdami zkreslenými, že to vyvolává zdánlivý pocit kulové plochy. Na jeho stránkách na cropcircleconnectoru, na Hackpen Hill. Nr Broad Hinton, je hypotéza, že může jít o znamení na konjukci Slunce a Měsíce, doplněnou o Merkur, ke které došlo v souhvězdí Býka o čtyři dny později. A ty čtyři hvězdy jsou jasné hvězdy Betelgeuze v Orionu, Aldebarán v Býkovi, Capella ve Vozkovi a Pollux s Castorem v Blížencích. Je to jistě zajímavá hypotéza, ale mám ještě jednu podobnou. Podle mého názoru by vzhledem k pocitu kulové plochy mohlo jít o celou sféru hvězdné oblohy. Slyšeli jste někdy o čtyřech jasných „královských hvězdách“, které dělí ekliptiku na přibližně stejné kvadranty? Je to Aldebaran v Býkovi, Regullus ve Lvu, Antares ve Štíru a Fomalhouat v Jižní rybě. A když se podíváme, kde se nalézá severní pól ekliptiky, zjistíme, že je v souhvězdí Draka poblíž jeho hlavy. A hlava Draka je seskupení čtyř jasnějších hvězd. To by pak klidně mohlo představovat ten centrální keltský kříž.

 

17. června 2018 se zhruba 2 kilometry západně od Stonehenge, konkrétně u Winterbourne Stoke Down, objevila v pšenici pěticípá květina obklopená pěti menšími kroužky.

 .

Zajímavé je, že geometrické středy satelitních kroužků neodpovídaly středům vírů, které byli posunuty trošku mimo geometrický střed. Jistě další zajímavý obrazec. Může mít i ten nějakou souvislost s noční oblohou? A tak jsem si otevřel počítačový program Night Vision a nastavil jsem si ji na 17. červen v noci. A co jsem zjistil? Tu noc procházela planeta Saturn kruhem pěti otevřených hvězdokup, které se nacházejí v souhvězdí Střelce.

 

Jsou to otevřené hvězdokupy M 18, M 21, M 23, M 24 a M 25. Může tam být s tímto astronomickým jevem nějaká souvislost? Jinak tento obrazec v obilí si můžete prohlédnout na stránkách „Winterbourne Stoke Down

 

20. června 2018 vznikl další obrazec v obilí a to poblížmegalitické památky v hrabství Wiltshire Devil ́s Den, což zbytek neolitického hrobu. Skládá se ze dvou stojících kamenů, na které je položen třetí kámen.

 

Podobně jako u trilitů ve Stonehenge. Pro porovnání velikosti uvedu, že do mezery mezi kameny se vejde stojící člověk. A zhruba půl kilometrů od něj se v inkriminovaný den objevila hvězda v kruhu, která mi připomíná ozubený pastorek od jízdního kola.

 

Teď mne ale napadlo ještě něco. U nedalekého města Marlborough se nalézá další křídový obrazec bílého koně. Nejmenší z místních koní, dlouhý necelých dvacet metrů se nalézá na pozemku zdejší školy. Zhotoven byl v roce 1804 žáky zdejšího profesora, pana Gresleye a v roce 1873 jedním z jeho žáků opraven. Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=86018. Když jsem si ale spojil megalit Devil ́s Den a tohoto bílého koně, zjistil jsem, že linie prochází i tímto obrazcem v obilí. Podrobnosti o tomto obrazci naleznete na „Devil’s Den, Nr Clatford„.

Nyní se z Anglie přesuňme přes kanál do Francie. Tady se v poli s pšenicí objevil 11. června 2018 u Sarraltroffu další zajímavý obrazec.

.

Skládal se z řady kruhů a jakých si ohnivých jisker. Jedna z nich ovšem měla tvar jakého si oblého písmene „V“. Co by takovýto zvláštní obrazec mohl znamenat? A tak jsem si opět zkusil otevřít program Night Vision a nastavil jsem tam den vzniku obrazce, tj. 11. červen 2018. Vždyť to „V“ by například mohlo být zvířetníkové souhvězdí Ryby a Beran. A hle, planety Uran a Neptun se zrovna pohybují každá z jedné strany souhvězdí ryb. Že bychom tedy mohli mít nějaký náznak, co by tento obrazec mohl znamenat? Ale pojďme dál. Ta druhá protichůdná “ ohnivá jiskra“ by pak klidně mohla být obloukem sousedního souhvězdí Vodnáře a Velryby. Navíc Slunce a Merkur se v ten den nacházeli nedaleko v souhvězdí Býka. To by mohly být ty další kroužky.

Že bychom tedy měli nějakou další možnou souvislost mezi agrosymboly a hvězdnou oblohou? Obrazec si podrobně můžete prohlédnout na „Sarraltroff, Nr Goerlingen„.

 

Na Uran a Neptun podle mého názoru ukazuje i obrazec ze 17. června 2018, který se objevil v pšenici u nizozemského Hoevenu.

.

Proč si to myslím? Tam se totiž objevila činka, jejíž jeden kruh obklopuje kruh deseti menších kroužků a druhý protíná řada šesti mneších kroužků. A proč si myslím, že by obrazec mohl zobrazovat Uran a Neptun? Protože obě planety jsou defakto obří plynná dvojčata. Avšak Uran má na rozdíl od jiných planet cca o více než 90 stupňů otočenou rotační osu. Přesně jak je to v tomto obrazci. Na obrazec si můžete podívat na https://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2018/06/17/NL20180617_A.html.

 

A teď se ještě podíváme na další dva obrazce, a to do Ruska. Město Tolyatti u řeky Volhy je známé předeším automobilovým průmyslem a výrobou žigulíků Lada. A letos se zde také obvjevil agrosymbol z pěti kroužků spojených třemi liniemi. Na tento obrazec se můžete podívat na https://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2018/06/13/RU20180613_A.html.

.

Druhý ruský obrazec se objevil 19. června 2018, a to u Sokolovskaya na Kavkaze. Formace se skládala z trojúhelníku s centrálním kruhem a řadou menších čtyř menších kroužků. A když jsem si otevřel Night Vision na noci 19. června 2018, zjistil jsem, že tu noc se planeta Mars nalézala v souhvězdí Kozoroha, který má tvar trojúhelníku. Tedy obdobně jako tato formace. A nedaleko ní, což by odpovídalo tomu ocásku, se nalézají i planety Pluto a Saturn. Že by i tento obrazec upozorňoval na hvězdnou konstalaci? V každém případě, pokud jste si přečetli tento článek poctivě, víte, že to není poprvé, ale po několikáté, co jsem našel souvislost se souhvězdími a planetami. Mohlo by se právě zde uktrývat tajemství těchto obrazců v obilí? (viz podrobné stránky obrazce Sokolovskaya, Gulkevichsky)

 

Zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2018/2018.html, https://www.cropcirclecenter.com, wikipedia, mé hypotézy

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login