adminml

Tip pro dobrodruhy: LOŽNICE PLNÁ VYSOKOHORSKÉHO VZDUCHU

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Usínání v divoké přírodě, tam někde nahoře – pod hvězdami, sice nenahradí, ale…

 

Vysokohorský vzduch ve vaší ložnici: novinka od české firmy

Česká společnost M-ex Production začala ve spolupráci s globální společností Parker Hannifin vyrábět systémy High Live, které simulují vysokohorské prostředí přímo v obytných prostorách. Modifikovanou atmosféru s redukovaným obsahem kyslíku využívají ke svému tréninku především vrcholoví sportovci, a to prostřednictvím hypoxické masky, stanu nebo komory. Nyní je však technologie dostupná všem, a to pro celé místnosti – do soukromých ložnic nebo třeba hotelových pokojů.

Pobyt v místnosti s redukovaným obsahem kyslíku simuluje vysokohorské prostředí, které má příznivý vliv na zdraví a výkon lidí. Člověk, který je vystaven kontrolované hypoxii (tj. menšímu množství kyslíku, než na které je jeho organismus zvyklý) je nucen maximálně efektivně pracovat s dechem. „Taková zátěž vyvolá změny, které vedou mimo jiné k lepšímu prokrvení orgánů a zvýšení množství aktivního hemoglobinu v těle. Čím více pak červených krvinek v těle máte, tím lepší je transport kyslíku v těle a současně i tělesný výkon,“ vysvětluje Milan Pecka, majitel M-ex Production.

„Ložnice, ve které se budete cítit jako na horách, navíc vytváří antialergenní prostředí příznivé pro astmatiky a alergiky a zvyšuje bazální metabolickou spotřebu energie, čímž přispívá k hubnutí ve spánku. Současně prohlubuje spánek a omezuje nepříjemné chrápání,“ doplňuje Milan Pecka.

Hypoxický hotelový pokoj ve Vyškově

Prvním hotelem v České republice, který hypoxický hotelový pokoj se systémem High Live nabízí pro veřejnost, je hotel Atrium ve Vyškově. „Vyzkoušet si spánek ve vysokohorském prostředí a přitom v Moravské nížině je něco pro zákazníky úplně nového. Můžeme hostům nabídnout podporu při sportovní přípravě či aklimatizační terapii před vysokohorským výstupem. Věřím tomu, že se k nám někteří hosté budou speciálně kvůli této službě vracet,“ uvádí majitel hotelu Atrium Michal Dědek.

Instalace v ložnicích

Originálním řešením pro ložnice je přívod vzduchu přímo do postele. „Soustava 200 malých trysek systému AirBED je instalována mezi matrace, čímž dochází k jemnému proudění přímo pod pokrývku. Vzduch je do ložnice přiváděn rychlostí jako při otevřené okenní ventilaci. Systém High Live také automaticky ovládá okno místnosti, a individuálně tak přizpůsobuje přechody do normálního prostředí. Takto vybavená postel v ložnici je vlastně příjemně klimatizována a zamezuje i nadměrnému pocení,“ popisuje Milan Pecka.

V místnosti se simulovanou nadmořskou výškou 2 500 m n. m. je relativní obsah kyslíku ve vzduchu 15,3 %, přičemž na hladině moře je to 20,9 %. Čistota vzduchu, měřena na obsah částic a aerosoly, je zde omezena o 99,9999 %, což je v podstatě aseptický vzduch bez alergenů.

FOTO: Ilustrační foto

Pozvánka

Celé řešení hypoxických systémů High Live bude k vidění na veletrhu For Interior & For Gastro v Praze – Letňanech od 4. do 7. října 2018.

O společnostech M-ex Production a Parker Hannifin

Společnost M-ex Production je ryze českým výrobcem membránových generátorů dusíku. Do svého portfolia teď nově zařadila systémy HIGH LIVE, kde využívá produkty pro úpravu vzduchu firmy Parker Hannifin, jako jsou vzduchové filtry, kondenzační sušiče či membrány pro separaci dusíku ze stlačeného vzduchu. Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již 100 let poskytuje řešení pro zákazníky z mobilních, průmyslových a leteckých oborů.

 

Text: PR, Simona Vojtěšková

 

 

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login