adminml

Smějou se vám, že se zajímáte o záhady? Vykašlete se na ně!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Libor Čermák

 

Libor Čermák: Smějou se vám, že se zajímáte o záhady? Vykašlete se na ně!

Pokud se vám lidi posmívají, že se zajímáte o záhady, tak si oni neuvědomují jedno: vy totiž máte o světě daleko větší kulturně-společenský přehled, než kdokoliv jiný, kdo se o takové věci nezajímá. A navíc zájem o záhady…

k takovémuto kultirně společenskému přehledu daleko víc motivuje, než nezájem o tuto oblast. Nevěříte? přesvědčím vás.

1) Když jsem se začal zajímat například o takové pozorování UFO a nebo o setkání s případnými záhadnými bytostmi, současně se ve mně burcoval ještě větší zájem o vesmír, astrobiologii a vše, co s ním souvisí. Jak to tam asi musí vypadat? To chtíc, nechtíc musí provokovat každého, kdo se o takovéto věci zajímá.

2) Když jsem se začal zajímat o hypotézy archeoastronautiky, například takové, o jakých se ve svých knížkách zmiňuje švýcarský záhadolog Erich von Däniken, vyprovokovalo mne to k tomu, abych se začal více zajímat o historii naší civilizace.

3) Když jsem poprvé spatřil ty úžasné obrazce v obilí, vyburcovalo mne to k tomu, že jsem se nejen začal zajímat o dávnověk Evropy (neboť tyto obrazce se často objevují v okolí míst dávného osídlení), ale vyprovokovalo mne to k tomu, že jsem se také více začal zajímat o geometrii.

4) Když jsem se zabýval různými časoprostorovými paradoxy, jako je například záhadné mizení lidí nebo záhadné přesuny v čase, vyprovokovalo mne to k tomu, že jsem si vlastnoručně odvodil vzorce, zabývající se vícerozměrnými krychlemi a jehlany ve vícerozměrných prostorech. Pokud vás tyto vzorce také zajímají, věnuji se jim ve svých článcích: „Existují i jiné světy či vesmíry?“ a „Nekonečnorozměrný prostor?

5) Zájem o záhady též zdokonaluje i kritické myšlení. Člověk se pak více zajímá o to, co možné je a co ne. Třeba ve stylu „Detektoru pravdy“ na stream.cz, viz https://www.stream.cz/detektor-pravdy/10023117-prvni-zretelny-zaznam-ufo-poridili-v-rumunsku.

A tak bych mohl pokračovat dál s přírodou, světovovou politikou, dalšími obory a vůbec touhou po poznání.

Takže, až se vám bude někdo vysmívat, že se zajímate o záhady, pošlete ho někam. Zájem o záhady je prospěšný celkovému vašemu přehledu o světě. Toho jsem využil už na základní škole, když se díky mému zájmu o záhdy najednou ze mne stal z trojkaře žák s vyznamenáním. Pokud tedy tohle dokáže pomoci, tak by měla být záhadologie uznána jako účinná pedagogická metoda, jak otevřít žákům oči. A naopak je to pedagogický zločin, tyto záhadologické obory zatracovat.

 

Související články:

Jak mi mimozemšťani pomáhali ve škole

Toužíte po osobním rozvoji? Začněte vést skauty nebo turisťák.

Proč je třeba zajímat se o záhady?

Přidejte se mezi archeoastronautické badatele

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login