adminml

Slyšeli jste už o TROJNOŽKOVÉ SKÁLE v New Jersey?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Libor Čermák: Slyšeli jste už o Trojnožkové skále v New Jersey?

Během svého pátrání po nerůznějších archeoastronautických i archeoastronomických záhadách jsem narazil i na tzv. „Tripod Rock“ v americkém státě New Jeresy. Na první pohled obyčejný viklan. Ale na ten druhý pohled…

FOTO: Tripod Rock (wikipedia)

 

Místo, o které se chci dnes zmínit, leží asi jen 30 kilometrů severozápadně od New Yorku. Tam se poblíž města Kinnelon nalézá oblast, která má tajuplný název „Pyramid Mountain„. „Pyramidové hory“. A v nich skutečně jedna tajuplná lokalita. Jmenuje se „Tripod Rock„, což je v překladu „Trojnožková“ nebo „Stativová skála“.

Naprvní pohled obyčejný viklan, který vznikl působením eroze v době ledové. Jenomže na druhý pohled zas tak úplně obyčejný není.

1) Taková trojice bodů, v našem případě tř ccai metrové kameny a tedy i trojnožka, na kterých se 127 tun těžký balvan o rozměrech 6 x 3 x 2,5 metrů nalézá, je i dnes poavžovaný za základ každého stativu, neboť se takto neviklá.

2) Kámen je umístěn na další skále, což je podloží, které vede zrovna ne z mírného kopce. Počítal tu snad někdo někdy nějakou tu statiku?

3) Tři kameny, které tvoří nohy, navzájem vytvářejí tzv. „pythagorejský trojúhelník, tj. pravoúhlý trojúhelník, jehož strany jsou v poměru 3:4:5.

4) Kolmice vedená k odvěsně onoho pythagorejského trojúhelníku ukazuje ve změru západu slunce o letním slunovratu.

5) U Tripod Rock se nalézají i další tři balvany uspořádáné tentokrát do rovnoramenného trojúhelníku, jenž opět ukazuje na západ slunce o letním slunovratu. A toto je navíc pozorovatelné přímo od rohu dalšího balvanu nazvaného jako „Bedrock Outcrop

FOTO: Uspořádání kamenů u Tripod Rock

 

A tak se ptám, zda to jsou všechno jen náhody a nebo si tu někdo v dávnověkých dobách s tímto místem vyhrál? V tom případě je také třeba se ptát, jak dokázal pohnout se 127 tunovým balvanem. Ostatně, podobné megalitické památky je možná spatřit na Britských ostrovech, v Bretani nebo ve Středomoří. Je snad Tripod Rock další z řady oněch památek?

Zdroj: Wilson C.: Místa, kde se lidé setkávají s bohy, Knižní klub – Balilos, Praha, 1998, https://en.wikipedia.org/wiki/Tripod_Rock

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login