adminml

SDRUŽENÍ PŘÁTEL JAROSLAVA FOGLARA zve na sobotní akci do Brna

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Milí přátelé, příznivci díla Jaroslava Foglara!

V sobotu 24. listopadu 2018 pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara již 2. ročník úspěšných Foglarovských dní. Na akci s bohatým programem bude možno sehnat zajímavé materiály, zúčastnit se besedy, Valné hromady SPJF či se jen setkat s podobně naladěnými a zajímavými lidmi.

Již od sobotního rána (od 9:00) bude v Pedagogické fakultě v Brně na Poříčí 9 připravena foglarovská burza, které se budete moci zúčastnit – nemusíte být jen kupujícími, můžete donést i vlastní materiály (časopisy, knihy, reprodukce apod.), o kterých si myslíte, že by ostatní zaujaly. Místa (stolů i židlí) bude pro všechny prodávající dostatek.

Po celý den bude na akci probíhat Memoriál Jana Tleskačesoutěž ve vyjímání ježka v kleci. Každý ze soutěžících si bude moci vyzkoušet na čas vytáhnout ježka z klece, tři nejrychlejší pak budou soutěžit v krátkém finále, které bude zařazeno do průběhu Valné hromady či po jejím skončení.

V roce 2016 jsme krájeli foglarovský dort a i letos se na podobně příjemný sladký zážitek můžete rozhodně těšit 🙂

V čase od 10.00 do 15.00 proběhne Valná hromada Sdružení přátel Jaroslava Foglara, na jejíž dopolední část budou mít přístup i nečlenové SPJF a seznámit se tak s bohatou činností foglarovského sdružení. Odpolední (volební) část bude vyhrazena pouze pro členy SPJF, členství bude nicméně možno obnovit či zřídit přímo na akci.

V 15:00 hodin proběhne zlatý hřeb celodenního programu – společná beseda šéfredaktora nakladatelství Albatros Petra Eliáše a oblíbeného malíře Pavla Čecha. Hlavním tématem budou samozřejmě nové foglarovky a Pavlem ilustrovaná Chata v Jezerní kotlině. Zároveň držte palce, ať je „Chata“ tou dobou již na světě a můžeme uspořádat autogramiádu s možností si slavnou foglarovku nově ilustrovanou Pavlem Čechem přímo na místě zakoupit…

Akci tentokrát zakončíme zábavným programem, jehož se budete moci zúčastnit vy stejně jako další přítomně foglarovské celebrity.

S ohledem na malý zájem nedělního programu v roce 2016 (naštěstí vyvážený velikým zájmem o program sobotní) tentokrát nedělní program neplánujeme, nicméně pokud by měl někdo z Vás zájem o přespání v Brně (ze sobotu na neděli či z pátku na sobotu), dejte nám co nejdříve vědět, jistě něco zařídíme.

Moc se těšíme na setkání s Vámi!

za Sdružení přátel Jaroslava Foglara

Vojtěch Hanuš, předseda

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login