adminml

RYCHLÉ ŠÍPY: doposud nepublikovaný komiks Jaroslava Foglara

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Na stránkách Zahady.info (původně Zajimavosti.info) jste si doposud mohli prohlédnout všechny komiksová příběhy Rychlých šípů ODKAZ , které kdy vyšly a byly publikovány v nejrůznějších tištěných časopisech a komiksových sešitech.

Tedy… až na jeden tak trochu záhadně zapomenutý 🙂

Nově jsme v redakci zjistili, že existuje ještě i jeden málo známý komiksový příběh Rychlých Šípů Jaroslava Foglara, ilustrovaný Marko Čermákem, který doposud na webu Zahady.info (Zajimavosti.info) publikován nebyl:

Rychlé šípy u železničního mostu (Marko Čermák ho nakreslil v roce 2009 na základě scénáře nalezeného v archivu Jaroslava Foglara).

Rádi Vám proto tento „ztracený“ komiks předkládáme, tady je:

Rychlé šípy u železničního mostu

 

Podrobné info o kuriózních duplikátech a chybějících i nových příbězích Rychlých Šípů Jaroslava Foglara naleznete v tomto článku na webu Chrz.vz.cz.

 

P. S. Nakladatelství Akropolis letos (2018) vydalo novou komiksovou knihu Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství (autorem scénářů již ale není Jaroslav Foglar, ale novodobí scénáristé a kreseb se ujali novodobí ilustrátoři).

Rychlé šípy spisovatele Jaroslava Foglara ODKAZ vycházely jako komiks v časopisech Mladý hlasatel (1938 až 1941 – 113 dílů), Junák (1946 – 4 díly), Vpřed (1946 až 1948 – 103 dílů),  Skaut-Junák (1968 – jeden díl), Rychlé šípy (1970 až 1971 – 87 dílů)…

Celkem vyšlo 317 stran samostatných komiksových příběhů Rychlých šípů ODKAZ.

Autorem textů byl vždy Jaroslav Foglar, kresby tvořili Jan Fischer, Václav Junek, Bohumír Čermák, Marko Čermák

Vyšly i tři knihy o Rychlých šípech: Záhada Hlavolamu (1941) ODKAZ, ODKAZ, ODKAZ, Stínadla se bouří (1947) ODKAZ, ODKAZ, ODKAZ a Tajemství Velkého Vonta (1986) ODKAZ, ODKAZ.

Knihy o Rychlých šípech vyšly následně také jako komiksy: Záhada hlavolamu (1970): ODKAZ, (1990): ODKAZ, Stínadla se bouří (1970 a 1990): ODKAZ, ODKAZ, Tajemství Velkého Vonta (2012): ODKAZ

Info o knihách Jaroslava Foglara na webu Foglarovec: ODKAZ

Bohoušek.cz: ODKAZ

Stínadla.cz: ODKAZ

Vontové.org: ODKAZ

Všechny zatím představené příběhy Rychlých šípů na webu Zahady.info (Zajimavosti.info), seřazené chronologicky podle data vydání, najdete zde: ODKAZ

 

P. S. Tento článek vznikl díky možnosti čerpat obrazové odkazy z mimořádně pečlivě zpracovaných a neustále aktuálně doplňovaných webových stránek Daildeli (Databáze ilustrátorů dětské literatury) a Daildeca (Databáze ilustrátorů dětských časopisů).

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login