adminml

Proroctví Heleny Růžičkové

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Libor Čermák: Proroctví Heleny Růžičkové

Nejen Nostradamus. Ale i ve 20. století žila celá řada lidí co uměla vidět budoucnost. USA měla Edgara Cayceho, Bulharsko babu Vangu. A Česko? No přece herečku Helenu Růžičkovou. Vždyť její předpovědi jsou často dost přesné.

FOTO: Helena Růžičková

 

Jakých bylo pět největších českých komediálních hereček? Podle mého názoru to byly tyto (seřazené dle data narození): Nataša Gollová (1912-1988), Stella Zázvorková (1922-2005), Jiřina Bohdalová (1931), Helena Růžičková (1936-2004) a Iva Janžurová (1941). Ta čtvrtá jmenovaná, Helena Růžičková, však nebyla jen herečkou, ale i tak trošku i čarodějnicí a vědmou. Však si také čaroděnici i několikrát zahrála. Například v pohádkách „O Jasněnce a létajícím ševci“ a „Z Pekla štěstí“ nebo zelinářku v Kaměňáku, kde věštila z čočky. Ona však o sobě říkala, že je tzv. bílou čarodějnicí.

A tak je s ní spojeno i řada podivuhodných proroctví i záhad. A tak se nejprve zeptám váš, čtenáři, jaké filmy a seriály si s ní vybavíte jako první? Zcela jistě trilogii „Slunce, seno“,… a nebo seriál „Vlak dětství a naděje“ a jistě i mnoho dalších. Ale k tomu seriálu „Vlak dětství a naděje“ se pojí hned jedna zarážející zvláštnost. Jak paní Helena říkávala, tak „Paní Sládková musela být snad mouchou a sedět u nás doma na Karláku na lustru, protože přesně to, co prožívá Věrka s Ankou Urbanovou, jsem prožívala já v době války a i některé další události jako by opsala od nás.“ (viz zdroj: http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/77090/tajemstvi-serialu-vlak-detstvi-a-nadeje-misto-ruzickove-mela-hrat-myslikova.html)

Ale to není zdaleka všem záhadám konec. Nejznámější byly především její věštecké dovednosti, které skutečně čas od času pronikly ven. A co víc, celá řada jejich věšteb se skutečně vyplnila! Začneme nejdříce s tím, co prorokovala kolegům hercům

1) Co například věštila herci Jiřímu Hrzánovi (1939-1980)? Dle jejích věšteb z ruky a čísel mu předpověděla, že mu moc času už nezbývá. Herec se pak skutečně zabil pádem z páteho patra, když mu bylo pouhých 41 let. (zdroj 1)

2) Dopředu cítila blížící se smrt Vladimíra Menšíka (zdroj1)

3) Předpověděla narození syna Yvetty Blanarovičové (zdroj 1)

4) při natáčení filmu Slunce, seno, pár facek, předpověděla režisérovi Zdeňku Troškovi přesný den poslední klapky. (zdroj 1)

5) Zpěvačce Haně Zagorové předpověděla, že se vdá za zpěváka, který nebude Čech. A v roce 1992 se vdala za slovenského tenoristu Štefana Margitu. (zdroj 1)

 

A nyní další události:

6) Předpověděla útok na New Yorkská dvojčata 11. září 2001: O vánocích v roce 2000 říkala svým známým, aby se jeli honem podívat do New Yorku, protože už nikdy nebude takový jako dřív. (zdroj 2)

7) Předověděla vítězství ČSSD ve volbách v roce 2002. V roce 2002 se konaly parlamentní volby, o jejímž vítězi předvolební průzkumy jen spekulovaly. Přesto v prvním červnovém čísle Magazínu 2000 záhad (tedy ještě před volbami) s ní byl rozhovor, kde předpověděla, že cítí vítězství sociální demokracie ve volbách (zdroj 2)

8) Předpověděla povodně v roce 2002: „Vždycky mi bylo líto, že u nás není moře, že se za ním musí jezdit. Karty mi řekly, že se Čechy letos konečně moře dočkají… Já v tom mám jasno!“ a v srpnu 2002 přišly tisíceleté povodně. (zdroj 2, 3)

9) Předpověděla budoucí preziídenty České republiky. Jak uvedl režisér Zdeněk Troška pro denik.cz, tak již v roce 2002 dokázala předpovědět příští prezidenty ČR. Podle ní měl být nejprve prezidentem Václav Klaus a po něm Miloš Zeman. Opět se vše splnilo. (zdroj 4)

Z přesností předpovědí Heleny Růžičkové mrazí. A tak bych si o ní troufl říci, že to vlastně byla taková česká baba Vanga, která uměla nahlédnout do budoucnosti. Nemyslíte si také?

 

Další zdroje:

zdroj: 1) http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/104537/z-toho-mrazi-co-helena-ruzickova-67-predpovedela-svym-znamym-to-se-splnilo.html

2) „Chci“ dělá divy, rozhovor s Helenou Růžičkovou v Magazínu 2000 záhad, č. 11, roč 2000

3) http://www.zahady.cz/index.php?strw=rd&id=161

4)https://www.denik.cz/z_domova/deset-let-od-smrti-heleny-ruzickove-zije-porad-rika-reziser-troska-20140103.html

 

Související články:

Za nejlepšího tvůrce filmů současnosti považuji Zdeňka Trošku

Měli autoři Návštěvníků předtuchu Sametové revoluce?

Obdivuji herce záporných rolí

Proč nemám rád vychechtané sitcomy

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login