adminml

PROJECT BLUE BOOK: ne vše bylo uspokojivě vysvětleno…

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Project Blue Book (1952–1969) organizovaný Letectvem Spojených států amerických (USAF) systematicky třídil všechny dostupné informace o setkáních s neidentifikovanými létajícími předměty (UFO) a vyhodnocoval, jestli tato setkání představují hrozbu pro americkou národní bezpečnost.

Zaznamenáno bylo celkem 12 618 hlášení, většina byla vyhodnocena jako mimořádná, nicméně běžně logicky zdůvodnitelná pozorování letadel, mraků, hvězd… Z toho 701 hlášení (přibližně 6 % z celkového počtu) nebylo objasněno.

Zajímavost: V TV seriálu Městečko Twin Peaks (1990–2014) režiséra Davida Lynche objevil major Garland Briggs, vysoce postavený člen vyšetřovacího týmu projektu s názvem Project Blue Book, souvislost mezi nevysvětlitelnými zjeveními a transdimenzioální oblastí na severozápadě USA označovanou jako Černý vigvam nebo Černá lóže (Black Lodge).

FOTO: Project Blue Book byl zastaven v roce 1969, nicméně fungoval až do roku 1970. Podle některých konspiračních teorií ale vedení USAF, americká vláda… sbírá a vyhodnocuje informace o setkáních s UFO dodnes (ilustrační foto).

 

….

Tento text je převzatý z knihy MĚSÍČNÍ ŠACHTA ODKAZ, kterou vydalo nakladatelství XYZ Albatros ODKAZ

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login