adminml

PŘED 3 LETY: Konec světa podle muslimů? Lámání páteří, smrt i panny

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Internetové stránky Zajimavosti.info přinášejí kuriozity a pikantnosti z České republiky i ze světa už tři roky. O čem jste se mohli dočíst v říjnu 2015?

Co zajímavého říká Korán o konci světa? Jak děsuplné je údajné muslimské peklo? A jak nádherný je údajný muslimský ráj?

Konec světa, peklo a ráj popisují v Koránu, kromě jiných súry Já sín, Al-Waki´a, Al-Molk, Ad-Džin, Al-Qijáma, Al-Naba´ a Al-Ghášija. „V ten den na pozoun bude zatroubeno,“ uvádí svatá kniha muslimů. Mnozí oslepnou, Měsíc ztmavne a pohltí ho Slunce, Země se zatřese, hory se dají do pohybu a rozpadnou se na padrť. Lidé budou prchat, ale nenaleznou úkryt. Otevře se nebe.

Na obrovském shromaždišti před Alláhem všichni vyslechnou, co během svého života učinili a co zameškali. „Ba co víc, člověk sám sebe bude jasně zřít,“ líčí Korán časy budoucí.

Lidé pak předstoupí ve třech zástupech před Boha. Po Alláhově levici stanou zsinalí hříšníci – vyslechnou trest lámající páteře. Věčně hladoví budou pojídat trnité bodláčí a ovoce ze stromu zaqqúm. Věčně žízniví budou chlemtat vroucí a hnijící vodu a jejich těla se rozhoří. „Peklu palivem budou,“ pokračuje svatá kniha muslimů.

Po Alláhově pravici naopak stanou bohabojní věřící. Vstoupí do blažených míst plných libé vůně. Vyvýšených zahrad slastí, sadů vinné révy a hájů mimóz a lotosových stromů. Najdou v nich prameny proudící, drahé koberce rozprostřené, pohovky zvýšené, podušky v řadách vyrovnané a rozestavené poháry po okraj naplněné. Rovněž nevyčerpatelnou hojnost ovoce. Obyvatelé ráje neuslyší plané tlachání ani lhaní. Budou zaměstnáni radovánkami a dostanou vše, o co požádají. Společnicemi se jim stanou manželky, dívky s plnými ňadry, láskyplné panny.

Do zahrad slastí vstoupí také třetí skupina: k Alláhu přiblížení. Budou odpočívat na lehátkách propletených zlatem. Obslouží je chlapci mládí věčného s konvicemi nápoje čirého (z něhož hlava nerozbolí), s ovocem a masem ptačím. Společnicemi jim budou dívky s perlovýma očima. K Alláhu přiblížení uslyší jen slova: „Mír, mír s vámi!“ slibuje Korán.

Martin Lavay

 

Doplnění a vysvětlení:
Autor tohoto článku si váží všeho pozitivního, co muslimové přinesli světu. Mnohé geniální vynálezy, obdivuhodnou arabskou architekturu, skvělá literární díla… Bohužel, dlouholeté negativní dopady působení islámu v zemích odkud se islám rozšířil a v zemích kam expanduje, tato pozitiva přebíjejí. Islámská ideologie je mimořádně nebezpečná a agresivní a letošní otevření bran Evropy pro muslimské „uprchlíky“ je velikou chybou.

OBR: Jean Auguste Dominique Ingres - Turecké lázně (1862)

OBR: Jean Auguste Dominique Ingres – Turecké lázně (1862)

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login