adminml

Poslední info z Djatlovova průsmyku: zprávy o lidojedovi a nových devíti zmizelých

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mrtvý muž, který odstartoval novodobý zájem o tzv. Djatlovův průsmyk na Urale, byl lidojed milující lidské maso a devět mladých turistů z oddílu „Poledník„, kteří ho našli, beze stopy zmizelo… To jsou dvě poslední zprávy, které se rozšířili v ruské, sverdlovské oblasti.

Podle ruského Ministerstva pro mimořádné situace, které případ vyšetřuje, jsou ale obě tyto informace fámy a nesmysly.

Mrtvý muž, označovaný v médiích pouze křestním jménem Oleg byl prý naopak vegetarián a přezdívku „Lidojed“ získal právě proto – žertem a devítičlenná turistická skupina „Poledník“ se na odlehlém místě neztratila, ale je už na cestě zpět do civilizace.

Příčina smrti – chlad

Speciální vyšetřovací tým ruského Ministerstva pro mimořádné situace už také dnes (ve čtvrtek 14. ledna 2016) oznámil očekávanou předběžnou příčinu Olegovy smrti- podchlazení a úmrtí ve spánku. Komisaři rovněž zdůraznili, že v okolí Olegova stanu a chatky poblíž Djatlovova průsmyku (stan byl postaven uprostřed chatky – pravděpodobně kvůli extrémnímu mrazu v okolí, teploty údajně dosahovaly na tomto větrném místě -40 až -50 stupňů Celsia) nebyly nalezeny žádné stopy násilí nebo cizí přítomnosti.

Komisaři, kteří se prodírali na místo činu tři dny závějemi na sněžných skútrech (stan v chatě byl vzdálen 200 km od nejbližší osady), jsou nyní také na cestě zpět do civilizace. Olegovo mrtvé tělo vezou s sebou.

Záhada z roku 1959

Djatlovův průsmyk, v jehož okolí poustevník a podivín Oleg žil je místem, kde v roce 1959 za doposud nevyjasněných okolností zemřelo devět ruských vysokoškoláků z tzv. Djatlovovy výpravy. Jejich oděvy byly radioaktivní, jejich těla (údajně zežloutlá) byla zohavena: některá částečně ohořelá, někteří měli rozdrcené hrudníky, některým chyběly oči a jedna dívka neměla jazyk.

Aktuální info o Olegu „Lidojedovi“v deníku Komsomolskaja Pravda: ODKAZ

Reportáž TV Rossija o zahájení vyšetřování v Djatlovově průsmyku z 11. ledna 2016:

Martin Lavay

 

Přečtěte si také:

Kdo zavraždil a zohavil účastníky Djatlovovy expedice? ODKAZ

Djatlovův průsmyk: v oblasti záhadné smrti 9 ruských vysokoškoláků našli další mrtvolu ODKAZ

Desátá mrtvola z Djatlovova průsmyku prý obživla! ODKAZ

Obživlého mrtvého z Djatlovova průsmyku přepravili do nemocnice. Kdo je zombie? ODKAZ

Zombie z Uralu: už se ví, kdo zemřel i kdo stále uniká ODKAZ

Všechny články o Djatlovově průsmyku si můžete přečíst zde: ODKAZ

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login