adminml

Pochází zelené děti z Woolpitu z planety červeného trpaslíka?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Anglická obec Woolpit, dodnes tímto příběhem žije, což dokazuje cedule u vjezdu do vsi. (wikipedia)

 

Libor Čermák: Pochází zelené děti z Woolpitu z planety červeného trpaslíka?

Když jsem nedávno psal článek o japonských soškách Dogú, ani mne nenapadlo, že za nedlouho narazím na další historickou věc poukazující na možné bytosti z planety červeného trpaslíka. Je to příběh zelených dětí z Woolpitu.

Napadlo mne to, když jsem na Prima ZOOM sledoval 6. epizodu televizního seriálu Vetřelci dávnověku VIII, díl „Druhá Země“ (viz odkaz https://zoom.iprima.cz/vetrelci-davnoveku/druha-zeme). Tam se zhruba ve 27. minutě antropoložka Sabina Magliocco věnuje případu tzv. objevení „zelených dětí“ u anglické vesnice Woolpit v hrabství Suffolk. Je to příběh, který je hodně známý, ale souvislosti, o kterých chci psát, mne napadly až teď, při sledování onoho dokumentu. Případ se odehrál ve 12. století, a to konkrétně roku 1154. Vesničané zde u vchodu do jeskyně objevili dvě děti (chlapce a dívku) se zelenou kůží, které byly oblečené do oděvu ze zvláštní neznámé tkaniny. Nejprve je izolovali od ostatních lidí a později se od nich něco snažili dozvědět. Odkud, že pocházejí? Dozvěděli se, že by údajně měly přijít z jakési „Země svatého Martina“, jež se má podobat naší planetě. Není prý tak slunečná jako Země, ale také tam nemají žádné temné noci. Vlastně je tam takové věčné šero. Děti se zde nakonec aklimatizovaly. Chlapec ale bohužel později zemřel. Jenže dívka přežila a dokonce se dají vyhledat i její potomci.

Tento fakt je skutečná událost zaznamenaná v tehdejších oficiálních kronikách. Dokonce i nejen česká wikipedia se o nich zmiňuje (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Zelen%C3%A9_d%C4%9Bti_z_Woolpitu) A tak již bylo vyřčeno mnoho hypotéz, co se to tady mělo objevit za děti. Ze střízlivějších uveďme například děti postižené chudokrevností nebo potomky vlámských přistěhovalců otrávených arsenikem. Ale jak si pak vysvětlit onen příběh o večně šeré zemi? A tak se objevily i hypotézy o mimozemšťanech či lidech z podsvětí.

Ale, jak jsem tak poslouchal vyprávění o oněch dětech, něco mne napadlo. Taková země, jakou děti popisovaly, se dá docela dobře přirovnat k planetě hvězdy typu červený trpaslík. Taková hvězda sice vydává teplo, ale v poměru o dost méně světla. A tak planeta v její zóně života by dostávala od ní sice podobné množství energie jako naše Země od Slunce, jenže světla by tam bylo daleko míň. Druhá věc, které mně zaujala, je to věčné šero. A jak s tím se vypořádat u hypotézy planety červeného trpaslíka? Jednoduše. Věčné šero? To se tam jako nestřídají dny a noci? Takové planety obíhají blízko své hvězdy (blíže, než u nás Merkur). A tak mají ke své hvězdě vázanou rotaci, čili jsou k ní otočeny pořád jednou a též stranou. A tak se tam skutečně nestřídají dny a noci a je tam tedy vše věčné.

A co když děti právě popisovaly tovouto nějakou planetu?

Zdroj: https://zoom.iprima.cz/vetrelci-davnoveku/druha-zeme

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zelen%C3%A9_d%C4%9Bti_z_Woolpitu

Související články:

Pocházejí japonské Dogú z planety červeného trpaslíka?

Jak by asi mohl vypadat život ve vesmíru?

Rubrika: archeoastronautika

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login