adminml

Pocházejí japonské Dogú z planety červeného trpaslíka?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

FOTO: Japonské sošky Dogú (wikipedia)

 

Libor Čermák: Pocházejí japonské Dogú z planety červeného trpaslíka?

Možná jste slyšeli o záhadných japonských soškách Dogú, které jsou z období 14000 – 400 let před naším letopočtem. Dovolte, abych se v dnešním článku zaměřil na jednu jejich zajímavou archeoastronautickou interpretaci.

Tyto sošky byly skutečně nalezeny na celém území Japonska a jejich stáří je od 14tisíc do 400 let před naším letopočtem. Dosud jich bylo na celém území Japonska objeveno kolem 15tisíc a veliké jsou od 10 do 30 cm. Jaká byla funkce těchto sošek? Vědci neví a tak se přou. Co je ovšem nejzajímavější, je to, že většina těchto postav vypadá jako někdo ve skafandru a s brýlemi na hlavě. Mají na sobě i jakési robotické oblečení. Kdo byl předlohou těchto sošek? Že by snad nějací pradávní astronauti z jiné planety?

Pokud znáte dokumentární film ze 70. let na motivy Ericha von Dänikena „Vzpomínky na budoucnost“ (pro připomentí https://www.youtube.com/watch?v=XvT3TprzKgQ), tak tam se v čase přibližně 1 hod a 18 minut jimi zabývá vědec Alexandr Kazancev (1906-2002). Vyřkl tam přitom velice zajímavou myšlenku. Brýle, které mají sošky na sobě, tak je mají dle jeho názoru proto, že na jejich domovské planetě jsou zvyklé na slabší světlo.

A právě na této Kazancevově hypotéze, jež je předstvena ve výše uvedeném filmu, bych rád postavil i tuto svojí hypotézu. Jak si lze vysvětlit planetu ve vesmíru, která se nalézá zóně života své hvězdy (obdobné podmínky jako na Zemi) a přitom je tam slabší světlo? Dnes víme, že to možné je. A to u planet hvězdy typu „červený trpaslík“. Zabýval jsem se jimi nedávno v článku „Jak by asi mohl vypadat život ve vesmíru?„. Z nějakých důvodu mají tyto hvězdy velice často planety zemského typu ve své zóně života. Ta je tam ale vzhledem k teplotě hvězdy kolikrát blíž než ve sluneční soustavě planeta Merkur. Celkové množství energie bude sice podobné jako na Zemi. Ale bude v podobě tepleného infračerveného záření. Světla však bude narozdíl od Země o dost méně.

Dnes už dokonce známe některé konkrétní objekty. Nejbližší taková planeta je Proxima Centauri b (Vítejte na obyvatelné planetě u Proxima Centauri), vzálená cca 4 světelné roky. Relativně blízká je i Wolf 1061b (Objevena Wolf 1061c, druhá nejbližší obyvatelná planeta), Kapteyn b (Že by život u záhadné, 13 svět. let vzdálené Kapteynovy hvězdy?), Ross 128b a Luyten B (Vzhůru do vesmíru za obyvatelnými planetami!). Pochází dávnověcí astronauti, kteří byli předlohou k soškám japonských Dogú, snad dokonce z některé z těchto planet?

Zdroje a použité prameny:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dog%C3%BA

https://www.denik.cz/magazin/zahada-jmenem-dogu-co-jsou-zac-podivne-sosky-z-japonska-vyrobili-je-lide-2014071.html

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login