adminml

O KONSPIRAČNÍCH TEORIÍCH

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto, konspirační teorie

 

Petr Bajnar: O konspiračních teoriích

Večer 31. 8. 1939 vydaly evropské tiskové agentury zprávu která tvrdila, že polští ozbrojenci přepadli německou vysílačku.

Říkat v září 1939, že celá akce byla zorganizována německou stranou s cílem získat záminku k útoku na Polsko by ve své době bylo bezesporu konspirační teorii. Až později po zveřejnění archivů vyšlo najevo celé pozadí a organizace akce. Dnes již víme, že vypuknutí druhé světové války předcházela jako u mnoha jiných válečných konfliktů včetně třeba americké invaze do Vietnamu v 60tých letech 20. století,operace pod falešnou vlajkou.

Často v dnešních médiích slýchám a čtu „Nevěřím v konspirační teorie“, nebo „To je jen konspirační teorie“. Musím se opravdu usmívat nad hlubokou naivitou a nedostatkem kritického myšlení autorů podobných myšlenek. Je to jako tvrdit „Nevěřím, že kolem mě lidé lžou“, nebo „Ale média a tzv. demokratičtí politici by nám přeci určitě nelhali.“

Takže přátelé, uvědomme si prostý fakt. Konspirace jsou běžnou součástí jak světa politiky, tak obyčejného života. A tak vedle řady nepravdivých jsou některé konspirační teorie skutečně pravdivé a po čase se jejich potvrzením stávají historické pravdy.

Připomínáme si i výročí útoku 11. září. Existuje oficiální vysvětlení tvrdící, že šlo čistě o akci arabských islámských teroristů naplánovanou Usamou bin Ladinem v Afgánských horách. A existuje i celá řada dalších domněnek tvrdících, že celá akce byla ve skutečnosti naplánovaná americkou tajnou službou s cílem získat záminku pro plánované americké vojenské tažení na Blízkém a Středním východě.

Existuje řada filmů a knih argumentujících pro tu či onu domněnku. Můj názor zní „Nevím kdo za akci ve skutečnosti konkrétně stál“. Mám hlubokou nedůvěru k oficiálnímu vysvětlení, stejně jako k alternativním teoriích jejíž autoři tvrdí, že právě oni znají tu skutečnou pravdu. Jediné co vím, že rozhodně nešlo o dobro. Negativní důsledky útoku na americké mrakodrapy v následujících letech byly mnohonásobně horší než škody na životech a majetku v samotném 11. září.

 

Petr Bajnar

Jsem obyčejný člověk, který se zajímá o filozofii, vědu i o společenské dění.

 

Blog Petra Bajnara na iDNES

Osobní stránky Petra Bajnara

 

O autorovi:

Narodil jsem se roku 1971 v Ostravě. Vystudoval jsem nejdříve SPŠ hutní ve Frýdku-Místku a poté VŠB-TU Ostrava- obor Materiálové inženýrství. Řadu let jsem pracoval v průmyslové sféře. Nejdříve jako technolog v ŽD Bohumín a později jako Zkušební technik v Materiálovém výzkumu ve Vítkovicích.Od roku 2007 působím ve školství. Nejdříve jako učitel odborných předmětů na SPŠ ve Frýdku-Místku a poté jako učitel předmětu ZPV a Ekologie na OA a Hotelové škole v Havířově.

Jsem svobodný a bydlím v krásném podhůří Beskyd ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Ve volném čase se rád toulám přírodou : pěšky, na kole či v zimě na běžkách.  Rád také cestuji. Měl jsem možnost navštívit řadu zemí Evropy a rovněž Izrael a Srí Lanku. Vybrané fotografie z mých cest můžete spatřit především v sekci propojený svět.

Hlavním zájmem od dětství bylo pro mě poznávání světa.  Nikdy jsem ničím zvlášť nevynikal, na škole jsem měl jen průměrný prospěch trojkaře. Přesto se pro mně jako dítěti  žáden dárek nevyrovnal dárku v podobě naučné knihy. Chudáci rodiče mi jednou museli pořídit hvězdářský dalekohled, jindy pak mikroskop a nebo v antikvariátu zakoupit deset  osmisetstránkových dílů Dějin světa. A tak v mém dětství ve volném čase fotbal a jiné hry ze spolužáky se střídaly s hodinami věnovanými hledáním odpovědí nad otázkami fungováni přírody a světa.

Když mi bylo 18 let padl komunistický režim který nedovolil publikovat prakticky nic co by odporovalo vládnoucí materialistické ideologii. Začali vycházet různé duchovní knihy  a já při přemýšlení nad jejich obsahem postupně pochopil, že k poznání pravdy nestačí jen použití 5 smyslů a opustil jsem svůj dosud materialistický světonázor. Začal jsem cvičit jógu a hledat pravdu o světě  ve svém nitru. Přestal jsem pít alkohol. Pochopením principu neubližování, který je v základu každé hodnotné duchovní nauky jsem se stal vegetariánem.

V roce 1994 začala vysílat TV Nova  pořad Seance který jsem pravidelně sledoval. Biotronik Tomáš Pfeiffer v něm léčebně působil přes televizní obrazovku a zároveň i odpovídal  na dotazy posluchačů. Začal jsem navštěvovat jeho přednášky, které se stále pravidelně konají v rámci Duchovní univerzity Bytí  a studovat životní filozofii BYTÍ vytvořenou jeho učitelem a zakladatelem biotroniky Josefem Zezulkou. Objevil jsem v ní to co jsem dříve nenašel v žádném jiném duchovním směru- celistvost. Jasně a logicky odpovídala na každou základní filozofickou otázku kterou jsem si kladl ať již se jednalo o vznik vesmíru, zákony osudu, vývoje bytosti či smyslu života. Cesta Zezulkova ovlivnila nejen mé životní názory.Díky Zezulkovi jsem  si uvědomil, že mnohé věci jsou jinak než jsem si dosud myslel. Že smyslem života není být jen šťastný, ale sloužit celku.  Že cesta vývoje je cestou spojení rozumu a citu. Že člověk  nemá jen věřit a upadat do dogmatu, ale být kritický a přijmout až to co důkladně promyslí.  Vím , že jsem zatím stále jen na samém začátku této cesty, cesty která je největším dobrodružstvím života i tím nejkrásnějším co v životě může být- objevování úžasné harmonie a krásy světa.

Petr Bajnar

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login