adminml

NOVINKY ZE SVĚTA ZÁHAD (únor 2018)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

PŘIPRAVUJEME

Celodenní přednášková akce Co nového v záhadologiiv sobotu 21. dubna 2018 od 10-16 hod. – další setkání v restauraci U Vodárny v Praze. Chcete-li se zúčastnit, vystoupit, oznamte svou účast na email kpufo@atlas.cz. Účast není vázaná na členství kdekoli, můžete pozvat i další přátele a známé, kteří se o záhady zajímají. Opět oceníme pár badatelů, a malé dárky dostane každý přednášející. K dispozici bude něco ke čtení a nové klubové DVD!

Přednášky a prezentace:

  • Jaroslav Mareš: „Lze všechny údajně přežívající pterosaury převést na společného jmenovatele?“
  • Jiří Svoboda: „Záhady Keltů v Čechách“
  • Tomáš Stěhule: „Největší pyramidální komplex světa – Tucume (Peru)“

 

AKCE

Výstava Záhady a tajemna nejen v České republice – Žatec – Stará papírna. 18. 1. 2018 – 17. 3. 2018. Volyňských Čechů 733, Žatec. http://www.muzeumzatec.cz * https://www.youtube.com

Legendy a tajemství brněnského podzemí – 28.2.2018, 18:00. Vstupné: zdarma. Přednáška největšího znalce brněnského podzemí Aleše Svobody s projekcí. Dělnický dům Židenice, Jamborova 3323/65, Brno – Židenice, http://www.delnickydumbrno.cz

Výroční schůze FFC s přednáškami se konala v sobotu 3. února 2018 v Praze 6 – Břevnov. Díky

 

LOVCI DUCHŮ

Vznikají stále a stále nové týmy, které se zaměřují na vyšetřování paranormálních jevů, tzv. lovci duchů. Zatímco před pár lety takových týmů fungovalo jen pár, dnes už jich je činných několik. Většinou mají velmi zvučné anglické názvy. Sleduje někdo činnost nějakých týmů? Napište nám!

Paranormal Activity Pilsen Team * Czech Paranormal Investigators * Czech Paranormal Investigation Group * Dark Team Praha * EPRV777 * Ghost hunters * Ghost Evidence * J&R Paranormal team Praha * Lovci duchů * Lovci duchů Děčín * Monitoring Paranormal Activity * Serpent Paranormal * Lovci záhadných bytostí * Mystery Hunters CZ *

Paranormal Ghost Team * Paranormal tým * Paranormal Znojmo * Paranormální tým Severních Čech * Tým hledačů duší * Tým MiJa * Urbex & Paranormal HK * Paranormal Velká * Paranormální vyšetřovatelé Jaroměř * VTPJ * Slovak Ghost Hunters * Slovak Paranormal Investigation Project * Tajomný svet paranormálných javov

 

NOVÉ WEBY

Navštivte nové stránky badatele a spisovatele – Tomáš Dosoudil ODKAZ

 

Navštivte stránky o Peru a Jižní Americe – historie, archeologie, civilizace a cestování – Tomáš Stěhule ODKAZ

 

PROZKOUMÁNO

V r. 1562 Melantrich z Aventýna v tehdejších letácích s novinkami publikoval dva dřevořezy znázorňujícími polární záři z 13. na 14. března 1562. Draperie polární záře se zhuštěninami a oblaky je nad krajinou a městem (Welmi diwna a y hrozná widienij a zázracy, Melantrich z Aventýna, 1562). – Národní knihovna sice má Melantrichem vydané knihy z odpovídajícího období, ale tahle mezi nimi chybí, což je škoda, protože zbytek je povětšinou dostupný jako digitalizovaný dokument. – díky moc za zprávu!

 

VZPOMEŇME

4 .2. 2018 odešel slovenský badatel Andrej Sándor.

 

PÁTREJME

Pátráme po zdrojích informace z knihy Ludvíka Součka „Tušení stínu“ (1979). Psal o prehistorických kostech zvířat obratně řezaných v tenkých plátcích pravěkými muži pomocí neznámého, možná kovového, nástroje nalezeného v katakombách v Oděse. Souček uvedl v této souvislosti dva vědce – T. J. Gricaj a I. J. Jack. Pokud víte další podrobnosti, napište!

Toto je kámen, vyfocený na Marsu. Připomíná však přesto nějakou tvář, údajně sochy z nějakého kostela, chrliče, atd. Nevzpomene si někdo, kterého?

 

NOVÉ DVD

DVD * Jak to bylo s nacistickými létajícími talíři? – sborník článků s kompletním rozborem legendy a dalších příbuzných oblastí z archivu KPUFO.
Cena 240 Kč

clip_image034[2]

 

ČTĚTE

Eniologie člověka

Tištěný časopis o hmotné, energetické, informační, enioanatomické, PSI-fenomenální a duchovní podstatě člověka a jeho jednotě s okolním světem. Vědecké, odborné, laické, inovativní a poutavé články. Pro odborníky i zvídavé a obeznámené laiky: ODKAZ

 

Časopis Záhady života

Tištěný měsíčník – vše, co chcete vědět o mystériích, zdraví a duši!

Internet: ODKAZ  Kanál na YouTube: ODKAZ

 

Archeoastronautický časopis Sagenhafte Zeiten, ktorý vede Dänikenova dcera, je k dispozícii ve formátu PDF, DOC, i po stránkách v JPG. Je ho možno čítať aj vkladať jednotlivé články do prekladača. V archivu KPUFO/ČsAAA je nový kompletný ročník 2017, Ďakujeme Václavovi C.!

 

 

SLEDUJTE WEBY

Časopis Záhady a zajímavosti ZAZODKAZ  Nový článek každý den!

Záhady ve fotografii ODKAZ Nové články příležitostně

KPUFO Slovensko ODKAZ Nové články každý třetí den !

Časopis CESTY PSYCHOTRONIKY: ODKAZ Nový článek každou sobotu !

 

PŘISPĚJTE

Přispějte na naši činnost, výška je dobrovolná, k čerpání jakýchkoli výhod, vstupu na weby, atd. stačí od 120 Kč výše na č. ú. 4211013926/6800

Odkazy na přihlášky – můžete použít kteroukoli

ČsAAA: ODKAZ

KPUFO: ODKAZ

Členský příspěvek KPUFO/ČsAAA lze uhradit buď na účet Klubu psychotroniky a UFO – číslo účtu SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800 nebo složenkou s adresou příjemce: Klub psychotroniky a UFO, z.s., Borská 19, 320 22, Plzeň.

clip_image040[2]

 

ZÁHADY NA FACEBOOKU

Skupina KPUFO, Stránky KPUFO, Česká záhadologie a ufologie, Slovenská záhadológia a ufológia, Megality v ČR, Obrazce v obilí, Záhady a zajímavosti, Cesty psychotroniky, Česká psychotronika, Plzeňská záhadologie, Podzemní prostory v ČR, ČsAAA.

 

Text: KPUFO

 

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login