adminml

NOVINKY ZE SVĚTA ZÁHAD: 18. dubna 2018

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Nejnovější info o víkendovém setkání milovníků záhad U Vodárny v Praze, chystá se květnová konference SFINGA na hradě Houska…

PŘIPRAVUJEME

Celodenní přednášková akce Co nového v záhadologii – v sobotu 21. dubna 2018 od 10-16 hod. – další setkání v restauraci U Vodárny v Praze. Chcete-li se zúčastnit, oznamte svou účast na email kpufo@atlas.cz. Opět oceníme pár badatelů, a malé dárky dostane každý přednášející. K dispozici bude něco ke čtení a nové klubové DVD!

Přednášky a prezentace: 

  • Jaroslav Mareš: „Lze všechny údajně přežívající pterosaury převést na společného jmenovatele?“
  • Jiří Svoboda: „Záhady Keltů v Čechách“
  • Tomáš Stěhule: „Největší pyramidální komplex světa – Tucume (Peru)“
  • Miroslav Houška: „Svatý Václav – jiný příběh“
  • Františka Vrbenská: „Labyrinty – historie, mystika, pátrání“
  • Jan Šindel: „Co nového ve kvantové fyzice a dopady na záhady“
  • Vladimír Šiška: „Úvaha o seriózní ufologii“

Účast je bezplatná, není vázaná na členství kdekoli, můžete pozvat i další přátele a známé, kteří se o záhady zajímají.

 

20. ročník konference SFINGA – Houska 18. – 20. 5. 2018
– setkání zájemců o nevyjasněné záhady všeho druhu a průzkumy historického podzemí pořádá Fantastic Fact Club

Zájemci se musí přihlásit předem, jedná se o akci pro předem přihlášené. Do přihlášek uveďte jméno a příjmení, adresu a kontaktní mobil!

Při prezentaci obdrží každý účastník visačku se svým jménem. Účast Vám bude potvrzena, pokud nedojde potvrzení do týdne, kontaktujte nás. Pořadatelé si vyhrazují právo výběru účastníků. Účast na vlastní nebezpečí. Kontakt a přihlášky: email: info@ffc.cz, purlab@iol.cz web: www.ffc.cz

Výchozí propozice – bude upřesněno. Je nutno dodržovat pokyny organizátorů!!! Děti pouze v doprovodu dospělých!!! Ti kdo nebudou dodržovat pokyny organizátorů a budou se nevhodně chovat, budou z akce vyloučeni. Sraz a registrace účastníků: na nádvoří hradu Houska v sobotu 19.5. od 7.30 do 9.00 hod – dostavte se prosím včas!!

Program:
Přednášky budou 19.5.2018 od 9:00 do 18:00. Lze přespat ve vlastním spacáku na hradě. V neděli 20.5.2018 je volný program či se pokračuje v diskusích.

PŘEDNÁŠKY – předběžně:

–      Tomáš Dosoudil – KPUFO         * O některých záhadách ve Švýcarsku

–      Pavel Kukal        * Záhada čínské mapy z 15. století

–      Ladislav Lahoda – CMA * Co nového v podzemí 2018

–      Jitka Lenková – BCS * Badatelské centrum Statenice

–      Jan Pohunek * Stíny mezi stromy – tajemná místa krajiny

–      Josef Purkrt        – FFC * Sfinga po dvacáté

–      Františka Vrbenská – FFC * Záhady Provance

–      je ještě jednáno s dalšími přednášejícími

Účastnický poplatek splatný při registraci: 600 Kč na osobu. FFC, CMA, KPUFO, Záře, Záblesk, SAVPJ a děti 10 – 15 let : 500 Kč na osobu, přednášející, organizátoři, pozvaní hosté a děti do 10 let zdarma. V ceně je poukázka na nápoj a klobásu v hradním kiosku, je to nutné z provozních důvodů, aby se při běžném provozu hradu stihli v poledne všichni obsloužit. Pokud jste vegetariáni, nebo nechcete obědvat, sleva 100 Kč – ale nepočítejte, že pak v poledne budete zdržovat!

Doprava: Je výhodný příjezd vlastními auty, účastníci mohou parkovat před hradem, uveďte, že se zúčastňujete akce a při registraci dostanete povolenku. Pokud byste někdo jel vlakem (stanice Okna) dejte prosím vědět, pokusili bychom se zařídit odvoz. Nejrychlejší příjezd od Prahy: po dálnici do Mladé Boleslavi, odtud po silnici č.38 k obci OBORA, zde doleva do obce OKNA a dále po silnici č. 273 do obce LUKA a odtud podle šipek k hradu Houska přes obec KRUH do obce HOUSKA. Pokud jedete z daleka a nestíhali byste se dopravit do začátku v sobotu, uveďte prosím v přihlášce, dohodneme se.

Vybavení: Všem doporučujeme turistické oblečení a svítilnu. Na přespání samozřejmě spacák a podložku (spí se kdekoli na hradě vyjma kaple, podlahy jsou většinou parketové). Je k dispozici kiosek s občerstvením s běžným sortimentem (klobásy, párky, nápoje, cukrovinky atd.), zvláště vegetariáni si ale vezměte jídlo sebou. Pokud máte pohodlné campingové křesílko nebo rybářskou stoličku může se hodit.

Přijímáme nabídky na další přednášky o podzemí a o dosud nevyjasněných záhadách od kohokoli z účastníků. K dispozici bude počítač s dataprojektorem, Program je ale již dost plný, takže se prosím přihlaste předem a přednáška nesmí přesáhnout 10 minut, jinak nelze zaručit, že se na Vás dostane. Můžeme se případně dohodnout na přednesení i delší přednášky na jiné obdobné akci.

Večer, po odchodu turistů z hradu, je čas na diskuse a posezení a případnou komentovanou prohlídku prostor a okolí Housky, můžete se na vlastní oči přesvědčit co je fakt a co výmysl. Nevylučují se další překvapení. Těšíme se na setkání s Vámi v uvedeném termínu

 

HISTORIE

Naše hnutí trvá už bezmála 30 let. Léta bádání, pátrání, hledání cest, akcí a setkávání. Historie české i slovenské záhadologie, nejvýznamnějších bodů a společných akcí je soustředěna nově na http://kpufo.cz/historie/historie.htm ODKAZ

 

NOVÉ WEBY

Navštivte stránky o Peru a Jižní Americe – historie, archeologie, civilizace a cestování – Tomáš Stěhule ODKAZ

ZAJIMAVOSTI.INFO SE PROMĚNILY na web a rozcestník o záhadách ODKAZ

 

@ e – publikace @ zašleme e-mailem

Patrovský, V.: Bioterapie. Magnetoterapie. Základy léčitelství a psychotroniky z hlediska působení magnetického pole. (50 Kč)

Kukla, L.: Člověk a vesmír. Biologická filozofie. Člověk v rytmu věků. (50 Kč)

Patrovský, V.: Vliv energií na organismy a vodu. Vliv mg. pole, vliv elektrostatického pole, metody zkoušení aktivované vody, biofyzikální jevy, geopatogenní zóny, elektromagnetický smog, aj. (50 Kč)

Kol. aut.: Jaká tajemství skrývají kapličky a boží muka.  Sborník statí, úvah i překvapujících   skutečností, skrývajících se za drobnými stavbičkami, které potkáváme každý den. (50 Kč)

Kalina: Ty a tvé oči. Soubor očních cviků zaměřeným proti očním vadám, na zlepšení zraku a rekonvalescenci po očních zákrocích. Obsahuje komplex masáží a cviků na odstranění očních vad, stravy apod. (50 Kč)

Člověk a vesmírné cykly. Souvislosti vesmírných procesů na život na Zemi. (50 Kč)

František Javůrek: Příručka badatele – fotografa – aneb malá učebnice fotografování pro záhadology (50 Kč)

Kol. aut.: Rady pro zdraví. Soubor receptů a bylinných přípravků z přednášek jedné velmi známé léčitelky. (50 Kč)

 

NOVÉ DVD

DVD * Materiály ke studiu psychotroniky – Proutkaření  
Sborník materiálů, průřez problémem, články z archivu, videa.
Cena 120 Kč

DVD * Jak to bylo s nacistickými létajícími talíři?

– sborník článků s kompletním rozborem legendy a dalších příbuzných oblastí z archivu KPUFO.
Cena 240 Kč

 

ČTĚTE

Časopis o vědě pro každého, kdo se chce dozvědět více ENIOLOGIE ČLOVĚKA ODKAZ 

Časopis Záhady života – tištěný měsíčník.

Internet: ODKAZ

Kanál na YouTube: ODKAZ

 

SLEDUJTE NOVÉ WEBY

Časopis Záhady a zajímavosti ZAZODKAZ  – nový článek bude opět každý den!

Časopis CESTY PSYCHOTRONIKYODKAZ  Nový článek každou sobotu !

Záhady ve fotografii ODKAZ Nové články příležitostně

KPUFO Slovensko ODKAZ  nové články každý třetí den!

 

INFORMAČNÍ BULLETIN

Je faktickou kronikou badatelské činnosti – zde si můžete přečíst minulé bulletiny

 

PŘISPĚJTE

Přispějte na naši činnost, výška je dobrovolná, k čerpání jakýchkoli výhod, vstupu na weby, atd. stačí od 120 Kč výše na č. ú. 4211013926/6800

Odkazy na přihlášky – můžete použít kteroukoli

ČsAAA: ODKAZ

KPUFO: ODKAZ

Členský příspěvek KPUFO/ČsAAA lze uhradit buď na účet Klubu psychotroniky a UFO – číslo účtu SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800 nebo složenkou s adresou příjemce: Klub psychotroniky a UFO, z.s., Borská 19, 320 22, Plzeň.

 

Záhady na Facebooku – Skupina KPUFO, Stránky KPUFO, Česká záhadologie a ufologie, Slovenská záhadológia a ufológia, Megality v ČR, Obrazce v obilí, Záhady a zajímavosti, Cesty psychotroniky, Česká psychotronika, Plzeňská záhadologie, Podzemní prostory v ČR, ČsAAA.

 

Text: KPUFO

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login