adminml

Můžou bouře na na Marsu ovlivnit i tamní sporné objekty?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Libor Čermák: Můžou bouře na na Marsu ovlivnit i tamní sporné objekty?

Vědci tvrdí, že sporná tvář na Marsu nevypadá při bližším zkoumání prý jako tvář. Nedávno však na rudé planetě došlo k meteorologickému jevu, který by mohl tuto neshodu možná i vyřešit. Globální prachové bouře.

Možná jste zprávu o této nedávné globální bouři zaslechli také. Jak se na Marsu objevila mohutná prachová bouře, která ohrožovala i vozítko Curiosity. (zdroj: https://nasvesmir.cz/2018/06/22/boure-na-marsu-curiosity-je-zatim-v-poradku/). Takovéto globální bouře na rudé planetě však nejsou nic ojedinělého. Je to zdejší atmosférický jev, který přichází průměrně jednou až dvakrát za deset let. (podrobnosti https://www.stoplusjednicka.cz/fakta-myty-o-prachovych-bourich-na-marsu).

 

Ale mne jako záhadologa by zajímala ještě jedna věc. Na Marsu byla už vyfocena celá řada záhadných skal a útvarů, které vypadají, jako by je tam někdy dávno někdo vyrobil uměle. Nejznámější jsou tvář a pětiboká pyramida v oblasti Cydonia. A i já jsem díky brouzdání na https://www.google.com/mars/ několik takových podivuhodných útvarů objevil. Namátkou zmíním tvář humanoida v oblasti Ganges Chasma (viz https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=243247) nebo pyramidy s obrazem astronauta u kráteru Escalante (viz https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=244127). V obou těchto případech jsem objev učinil už v roce 2006

Ale domnívám se, že kdyby se i na tyto mé záhadné útvary s Marsu podrobně zaměřila NASA podobně jako to udělala se slavnou tváří v Cydonia, tak že by možná byly shrnuty ze stolu podobně, jako tam. Té věci, co to připomíná, se to prý podle nich také nepodobat nebude. Jenže já se ptám: Jakto ale, že z výšky jsou dobře patrné? Nemůže to náhodou být i tím, že je po mnoho staletí a možná i po mnoho tisíciletí bičují právě takovéto globální prachové bouře? Vždyť větrná eroze může přeci vykonat svoují práci. A usazený prah a kameny též. Být skeptikem v oblasti záhadných útvarů na Marsu, určitě bych se nad touto možností alespoň zamyslel.

Související články v rubrice Záhady sluneční soustavy

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login