adminml

MUŽ KRÁČEL PO HLADINĚ VLTAVY jako Ježíš Kristus…

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Zahady.info

Na hladinu Vltavy, uprostřed Prahy, vstupuje muž a kráčí po vlnách jako po pevné zemi. Vypadá jako Ježíš Kristus… Kniha zázraků popisuje mediální šílenství a třeštění provázející návrat jedné z největších postav historie. Je vše záměrná mystifikace? Nebo pravda…?

Mesiáš přichází (Kniha zázraků, kapitola 1)

 

Co se stane, když se lidem znovu zjeví Ježíš? Mahdi? Buddha? Jak zareaguje současný svět? Věřící? Církve? Média? Televizní reportér Dominik Baso se vydává po stopách muže kráčejícího po hladině Vltavy…

Prolog:

A při čtvrtém bdění nočním přišel k nim, chodě po moři a chtěl jich pominouti. Oni pak uzřevše jej, an chodí po moři, domnívali se, že by obluda byla. I zkřikli.(Nebo jej všickni viděli a zstrašili se.) Ale hned promluvil k nim a řekl jim: Doufejtež, jáť jsem, nebojte se. I vstoupil k nim na lodí, a utišil se vítr… Bible, Evangelium sv. Marka (6, 48–51)

Ježíš Kristus se protáhl mezi pomalu jedoucími automobily, prošel přibližně deset metrů po chodníku, minul sloup veřejného osvětlení a sestoupil po schůdcích k řece Vltavě. Na chvíli se zastavil. Rozhlédl se kolem sebe. Nikdo mu doposud nevěnoval nejmenší pozornost. Ježíš si nasadil kapuci, zhluboka se nadechl a vstoupil na vodní plochu…

„Po hladině Vltavy se prochází nějaký divný chlapík. Lidi na něj koukají z Karlova mostu jako blázni. Kráčí po vlnách jako po pevné zemi. Vypadá jako Ježíš Kristus!“ Znovu a znovu kroutím hlavou nad zprávou, kterou nám před chvílí zavolal informátor. Stříbrný Land Rover Freelander mezinárodní televizní stanice QTV se řítí pražskými ulicemi. Posádka? Reportér Dominik Baso a kameraman a řidič František Houska. Stále zrychlujeme. Franta ignoruje snad úplně všechny dopravní předpisy, řadí třetí, čtvrtý a dokonce i pátý převodový stupeň. „Křižovatka! Semafor! Chceš nás zabít? Mysli na lidi!“ krotím ho. „To byla oranžová,“ bručí František. Poslušně zvolňuje na sto deset kilometrů za hodinu. Nějaký šílenec si chodí uprostřed Prahy po vodě! To jsou věci! Ale jako tip je tahle zpráva prvotřídní. Dnes už jsme do ústředí poslali reportáž o korupční aféře ministra financí, Ježíš Kristus ve Vltavě po ní bude skvělou kuriozitkou v závěru hlavních zpráv.

Řítíme se po Rašínově nábřeží. Míjíme Palackého most. Uííí! Ozývá se skřípění brzd. Skáčeme dvěma koly na chodník a zpět na vozovku. Pardon! Málem sestřelujeme stánek se zmrzlinou. Mají stracciatellu? Obtloustlý zmrzlinář se za námi otáčí s otevřenou pusou. Franta je ve svém živlu. Sebevrah. Kvůli tomuhle miluje svoji práci. Proč si to ale nepřiznat, já také. Velím elitnímu bojovému týmu, který jede do akce. Jsme v centru všeho dění a za chvíli natočíme reportáž, která obletí celý svět.

Usmívám se, František řídí oblečený jen do černobíle pruhovaných plavek. Vypadá značně komicky, jeho pravěké koupací oblečení vyšlo z módy už před sto lety. Ale nedá na ně dopustit. Ještě před několika minutami jsme si užívali pohodový úterní podvečer na vyhlášeném koupališti v Podolí s dvěma nejkrásnějšími stvořeními na světě. Poznali jsme je na vrcholu tobogánu. „Že vám to holky dolů nejede? Musíte si pořádně zařezat plavky do zadečku. Ano, přesně tak!“ Jituška mi v poslední chvíli předala svoje telefonní číslo. „Díky.“ Linda se už na nás jenom smutně usmála. „A to opravdu musíte jet?“ „Nemusíme, chceme. Budeme na vás myslet!“

Strkám si popsaný lístek z plovárny do kapsy a oblékám si za jízdy kalhoty, košili a sako Hugo Boss Selection. A vážu nejmodernější uzel na ručně malované kravatě Šimako se znamením střelce. Práce televizního reportéra v elitní televizní společnosti si vyžaduje dávku luxusu.

Hups! Při přejíždění z pruhu do pruhu to se mnou hází na jednu a hned zas na druhou stranu. Snažím se udržet rovnováhu. Takhle nějak se cítí jezdci formule jedna ve vlásence Eau Rouge v belgickém Spa Frankorchamps. Závodníci ji projíždějí na plný plyn i když vůbec nevidí na její konec. Ještě ponožky, oblíbené boty Emporio Armani Beltissimo, pročísnout vlasy a… Už jsme na místě činu!

Franta dupe na brzdový pedál. Freelander – mohutný terénní vůz s pohonem všech čtyř kol – opisuje elegantní půloblouk. Lehké zhoupnutí a… na chodník se snáší zvířený prach. Stojíme. Parkujeme na jediném volném místě u Novotného lávky. Ke Karlovu mostu je to, co by kamenem dohodil, proti Hradčanům vytváří úchvatné panorama.

Lovím pod palubní deskou všemocné povolení k parkování a zastrkuji ho pod okno. Ještě, že ho máme. Díky, milá tisková mluvčí magistrátu! Z přihrádky vytahuji bezšňůrový mikrofon. Franta se otáčí pro kameru – spoutal ji na zadním sedadle bezpečnostním pásem, přesto se mu za jízdy málem vytrhla. Divoška. Otvíráme dveře, vystupujeme ven. A snažíme se zjistit, co se to tu vlastně děje…

Poslechněte si první kapitolu z Knihy zázraků jako audioknihu:

 

Knihu zázraků si můžete koupit na webu Bezvydavatele.cz: ODKAZ

 

 

PR článek, Martin Lavay

 

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login