adminml

MĚSÍČNÍ ŠACHTA: experti debatovali o bombách, brnění i záhadném odrazu

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Bizarní společnost: Nosferatu, Měsíční šachta, Julius Fučík, Adolf Hitler, Jozef Tiso a střelci z těžkého kulometu během SNP (zdoj posledního snímku: Dr. Ivan Székely – archiv Muzea SNP v Banské Bystrici)

 

25. ledna 2020 – Do Zlína se o tomto víkendu sjeli experti, kteří pátrají po takzvané Měsíční šachtě, nejtajuplnější slovenské jeskyni údajně připomínající obří podzemní místnost, halu nebo propast s nepochopitelně pravidelně zakřivenými stěnami – s horizontálním průřezem ve tvaru půlměsíce. Setkání v exotickém prostředí zlínské nepálské a indické restaurace se zúčastnil dlouholetý hledač Měsíční šachty, geolog Walter Pavliš, reportér TV Seznam Jaroslav Mareš, dobrodruh a světoběžník Erik Vojtek a spisovatel a šéfredaktor Zahady.info Martin Lavay.

Badatelé nejprve debatovali o nejnovějším pátrání nejmenovaného „Banského inžiniera“ v lokalitě Pastierska u slovenských obcí Lipovce a Renčišov, připravované nové knize Miloše Jesenského a Roberta Leśniakiewicze a setkání Jiřího Matějky s údajným „Strážcem“.

Bomby pro Francouze, místo narození v Draculově Transylvánii a záhada cestujícího brnění

Vášnivé diskuze vedli o podivné misi francouzských speleologů u Starej Lubovni a jejich žádosti používat na místě kyslíkové bomby, debatovali o městě Sibiu v rumunském Sedmihradsku (Transylvánii) – možném místě narození původního autora zápisku o Měsíční šachtě Antonína Horáka, zaujala je možná existence vazby manželky hlavního hrdiny příběhu na německý zbrojařský konglomerát Krupp a řešili záhadu odeslání Horákova rodinného středověkého brnění z Francie do USA.

Nové fotografie: s vyměněným mužem i záhadným odrazem u vánočního stromku

Walter Pavliš ukázal badatelům doposud neznámé Horákovy fotografie z restaurace v USA, původní neoříznutý snímek zachycující vystupování ze zaoceánské lodi Queen Elizabeth – s mužem s knírkem, který byl původně považován za Horáka a rovněž rodinný snímek, na kterém je Horák zachycen s manželkou u vánočního stromku a zrcadlo v jejich pokoji údajně odráží neobvyklý výjev.

Za nejdůležitější úkol pro nejbližší období si hledači Měsíční šachty ve Zlíně stanovili „prolnutí“ seznamů lidí z míst, kde se měl původní pisatel zápisků o Měsíční šachtě vzdělávat a žít a vyhledání Horákova skutečného jména před možnou změnou identity.

Badatelé se rovněž rozhodli vyhledat údajně reálně existující dopisy mezi Horákem a americkým autorem projektu Blue Book (evidence neidentifikovatelných létajících objektů) Josefem Allenem Hynkem a také vypátrat o čem si psal Horák s majitelem nejznámější světové sítě hotelů Conradem Nicholsonem Hiltonem.

Zajímavá byla rovněž debata, zda mohl být deník Antonína Horáka šifrou odkazující na polohu cenností ukrytých emigranty.

Má Měsíční šachta něco společného s Reportáží psanou na oprátce?

Největší kuriozitou pak byla odhalená skutečnost, že mohl mít Horák, žijící jeden čas v Praze v bytě plném květin, za souseda komunistického novináře a autora knihy Reportáž psaná na oprátce Julia Fučíka, který sám dokonce používal pseudonym Horák.

(may)

 

 

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login