adminml

Libor Čermák: Že by už konečně ten dlouho očekáváný mimozemský signál?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
universe-2682017_960_720

FOTO: Ilustrační foto

Září 2017 – Snad na den téměř přesně po roce se začíná hovořit o dalším radiovém signálu, který by možná mohl pocházet až od mimozemské civilizace. Předpokládá se, že takovýchto civilizací je plný vesmír. Tak proč by to nemělo být od ní?

Pamatujete si? Přesně právě před rokem hladinu světových médií rozvířila zpráva, o tom, že ruský radioteleskop RATAN zachytil zvláštní signál od hvězdy HD 164595 podobné našemu Slunci a vzdálené 95 světelných let od nás (viz Nebojme se přiznat, že jsme zachytili inteligentní signál z vesmíru!). Nakonec se to odbylo nějakým zapomenutým sovětským satelitem a místo senzace bylo ticho po pěšině.

A teď se stalo v sobotu 26. srpna 2017. Že by to byl právě ten den, který by už konečně vstoupil do dějin tak, že bylo zachyceno vysílání nějaké jiné kosmické civilizace? V každím případě světová média opět přišla se zprávou, že byly zachyceny zvláštní signály, o nichž jedno z možných vysvětlení je, že je původem od mimozmeské civilizace. Astronomům z kalifornské univerzity v Berkley se podařilo zachytit 15 podivných signálů, které si zatím jinak neumí vysvětlit. Podivné jsou z několika hledisek.

Zaprvé, pochází z trpasličí galaxie vzdálené 3 miliardy let. Ta byla pojemnovaná podle tohoto signálu jako FRB 121102. To znamená, že pocházejí z doby, kdy na naší planetě existovaly možná jen jednoduché jednobuněčné organismy. Ale, že by v tak dávné době už mohla být jinde vyspělá civilizace? Možné to samozřejmě je.

A za druhé, tyto signály nebyly pozorovány poprvé. Ale víme, že se opakují. Již byly zaznamenány z tohoto místa v roce 2012, 2015, 2017, v lednu tohoto roku a i ve výše zmíněný den. To zatím, žádný podobný signál ještě neudělal. Proto se domnívám, že svádět to opět na nějakou zapomenutou družici, to asi moc nepůjde. Ale v každím případě, je to naděje.

A za třetí, tyto signály jsou poměrně nezvykle rychlé.

A co víc, v poslední době to není jediná zpráva tohoto druhu. Kdo čte moje blogy, jistě zná tajuplnou hvězdu KIC 8462852, z jejichž poklesů objevil Kepler něco, co s podobá tzv. Dysonově sféře. (viz Že by Kepler objevil vyspělou mimozemskou civilizaci?). Na konci srpna byla zveřejněna studie, že jasnost hvězda skutečně záhadným způsobem klesá (viz http://www.exoplanety.cz/2017/08/29/zahada-kic-8462852-je-zase-o-neco-vetsi-stmivaci-zasadili-tvrdy-uder/).

Milí astronomové, už konečně přestaňte chodit kolem horké kaše, a už si konečně přiznejte, že ve vesmíru můžou existovat i jiné a daleko vyspělejší civilizace.

mountain-2245852_960_720

FOTO: Ilustrační foto

zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Fast_radio_burst

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/199798-mimozemska-komunikace-vedci-prave-zachytili-15-podivnych-signalu-ze-vzdalene-galaxie/

https://www.novinky.cz/veda-skoly/447925-z-dalekeho-vesmiru-prislo-patnact-opakovanych-signalu-mohou-mit-umely-puvod.html

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login