adminml

Libor Čermák: Má Santa Claus i nějaký archeoastronautický aspekt?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Možná má. A za chvíli vám řeknu, co má tento americký obtloustlý dědoušek společného s možnou historickou přítomností mimozemšťanů zde na Zemi.

Když se zamyslím nad tím, tak se říká o tradici Santa Clause, že přilétá na svých saních (už první náznak možného UFO), které jsou tažené víte čím? Soby. A proč zrovna soby? Proč ne třeba polárními liškami nebo ledními medvědy? Vždyť i to jsou polární zvířata, která by mohla Santa Clause ze severního pólů vozit. A víte, co jsou to sobi? Přece paroháči, jelenovitá zvířata. A teď se přeci ptáte, co že mají jeleni společného s mimozemšťany. Tak to vám vysvětlím.

Nevím zda ho znáte, ale dnes již zemřelý německý záhadolog Johannes Fiebag se zabýval tzv. únosy mimozemšťany. Vypracoval svojí asi nejznámější hypotézu, a to jsou mimikry. Podle tohoto záhadologa se únosy mimozemšťanů často projevují tak, že obětem únosů je na místo samotných únosců importována umělá vzpomínka. Často to například bývají zvířata z velkýma očima, jako jsou například sovy nebo jeleni. To prý proto, že samotní mimozemšťané mají údajně abnormálně velké oči Člověk by se prý měl zamyslet, zda náhodou nebyl obětí únosu do UFO, pokud si vybavuje setkání s těmito zvířaty například v místech, kde se normálně nevyskytují a nebo se chovají nezvyklým způsobem. (viz např. zdroj: http://ufologie.blog.cz/1002/zle-sny)

Nevím, zda je to náhoda, ale i v lidové slovesnosti se s takovýmto jelenem setkáváme. Typický příklad je pohádka o Smolíčkovi. Už to, že v pohádce vystupuje jelen, o němž jakožto o zvířeti se nedochovaly žádné zprávy, že by toto zvíře například na rozdíl od vlků někdy posloužilo jako adoptivní rodič nějakého malého dítěte. A dokonce malý hrdina, Smolíček, je v pohádce unesený podivnými bytostmi zvanými jezinky. Náhoda?

Další příklad je legenda o svatém Hubertovi. Tento světec pocházel z bohaté šlechtické rodiny v Akvitánii a měl velkou zásluhu na pokřesťanštění Arden. Byl však nadšeným lovcem. Jednou při lovu ho nečekaně oslovil jelen, který měl mezi parohy zářící kříž. A zeptal se ho: „Huberte, proč stále lovíš a honíš zvěř. Je na čase, abys začal hledat mě, který se za tebe obětoval.“ Když toto Hubert zažil, stal se knězem. A já se ptám, zda by opět v této příhodě nemohl náhodou být onen mimozemský aspekt.( https://cs.wikipedia.org/wiki/Svat%C3%BD_Hubert )

Jelen bylo významné zvíře i pro prastaré Kelty. A je také jen náhoda, že jelen byl symbolem i jednoho z hlavních keltských bohů, Cernuna, jenž byl zobrazován s jeleními parohy? (Jsou v keltské mytologii odkazy na únosy do UFO?)

Tím samozřejmě nech říci, že by Santa Claus unášel děti. Nic takového jeho tradice neříká. Ale ptám se, co když všechny tyto příhody o nezvykle chovajících se paroháčích mají souvislost s tím, o čem přemýšlel dr. Fiebag. A legenda o sobech Santa Clause by tak mohla být další v řadě, která by mohla ukazovat na nějaký dávný vliv nějakých mimozemšťanů.

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login