adminml

Libor Čermák: KŘESŤANSKÉ ZÁHADY A ZÁZRAKY

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Pražské jezulátko. Fotobanka ČTK, René Fluger; – http://www.pragjesu.info/image-infant-jesus-l.htm CC BY-SA 3.0

Jakožto křesťan a současně záhadolog jsem se již několikrát zabýval i křesťanskými záhadami a zázraky. Proto bych tyto články rád dal do speciální rubriky, která tyto články bude kromě rubriky „archeoastronautika“ také shraňovat.

.

Německý záhadolog Michael Hesemann se dlouho věnoval záhadám ufologie a archeoastronautiky. Někdy kolem roku 2000 však najednou změnil obor svého zájmu a přesedlal na záhady křesťanské. Já bych ovšem rád byl i nadále věrný oběma těmto záhadologickým oborům bez jakéhokoliv přesedlávání z jednoho záhadologického oboru na druhý. A tak jsem se rozhodl, že udělám i svým článkům s tématikou křesťanských záhad svojí samostanou rubriku. I to jsou podle mého názoru záhady, a tak si svoji pozornost záhadologů také jistě zaslouží.

Za mariánskými zjeveními v Česku

Lourdy, Fatima, Medžugorje. Asi tři nejznámější případy údajného mariánského zjevení. Odehrálo se někdy něco podobného i u nás v Česku? A odpověď zní ano. I zde se takovéto případy vyskytly. A určitě nejsou nezajímavé.

.

Za Mariánskými zjeveními v Česku II

Před časem jsem na svém blogu v článku „Za mariánskými zjeveními v Česku“ popsal dvanáct míst, kde mělo údajně dojít k mariánskému zjevení. Nyní bych chtěl přidat další lokality.

.

Za mariánskými zjeveními v Česku III

Mají něco společného mariánská zjevení a ley lines? Pravděpodobně ano. Vypátral jsem další případy z ČR a doplnil jsem je k těm ostatním. A hle, geometrické souvislosti tu jsou!

.

Za mariánskými zjeveními v Česku IV

Dnes přináším čtvrtou porci případů údajných mariánských zjeveních v Česku. Jsou to všechno zajímavé fenomény nejen z hlediska křesťanského, ale i záhadologického. A na závěr přidám i studii časových souvislostí těchto případů.

.

Sto let od mariánského zjevení ve Fatimě

Je tomu právě sto let, co došlo k jednomu z nejvýznamějších církevních zázraků a současně k jedné z nejvýznamnějších záhadologických události 20. století. K mariánskému zjevení v portugalské Fatimě. Co se tehdy vlastně stalo?

.

Tajuplná Vyskeř. Zjevila se tam svatá Anna?

Uprostřed Českého ráje se nalézá zajímavý kopec sopečného původu. Jmenuje se Vyskeř. Nalézá se na něm kaple svaté Anny s křížovou cestou. A to prý nijak bezdůvodně! Podle staré pověsti se zde možná svatá Anna dokonce zjevila!

.

Klokoty, poutní místo, kde se zjevila Panna Maria

Jak je možné, že nad husitským městem Tábor se nalézá významné katolické poutní místo? Je to proto, že asi dvě stě let před husitským povstáním se tady údajně měla zjevit Panna Maria.

.

Došlo v Chotovinách k mariánskému zjevení?

Jako záhadologa i jako křesťana mne upoutal zvláštní jev, ke kterému čas od času prý dochází. A to jsou údajná mariánská zjevení. A k jednomu takovému prý mělo dojít i v Chotovinách na Táborsku.

.

Suchý Důl, tam, kde došlo k mariánskému zjevení

Lurdy, Fatima, Medžugorje, Guadalupe a mnohé další. Tato místa spojují údajná mariánské zjevení. K takovýmto událostem však dochází i u nás v Česku. Nejznámější je Suchý Důl u Police nad Metují.

.

Mystéria pražského Jezulátka

Věřili byste tomu, že se v Praze nalézají místa, která jsou více známější mezi lidmi v zahraničí než v Čechách? Tím je např. chrám Panny Marie Vítězné na Malé Straně a hlavně tzv. „pražské Jezulátko“.

.

Zamyšlení nad Číhošťským zázrakem

U nás v Česku se k době adventní váže i jeden proslulý náboženský zázrak, který si bohužel vyžádal i politickou oběť v podobě faráře Josefa Toufara. Ovšem napadla mne i jistá souvislost s něčím velice zajímavým.

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login