adminml

L. Čermák: Jsou záhadná místa na Marsu rozmístěna podle ostrovů magnetismu?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Mars

FOTO: Ilustrační foto

Planeta Mars nemá takové magnetické pole jako Země. Zřejmě o něj přišla při dávné srážce. Ale i tak se na ní místa se zvýšeným magnetismem nalézají. A co víc! Odpovídají umístění záhadných lokalit.

Naše Země má poměrně výrazné magnetické pole, které nás chrání před škodlivým zářením od Slunce. To se bohužel nedá říci o naší sousední planetě Marsu, které o své magnetické pole přišlo zřejmě v dávných dobách, kdy se srazilo s obřím tělesem. Díky tomu o většinu svého magnetického pole přišlo. To ale bohužel dost stěžuje případné pozemské výpravy na Mars. Ale jak zjistili vědci, tak určité ostrovy a ostrůvky magnetického pole se na Marsu dosud nalézají. Z přiložené mapy, kterou zmapovala sonda Mars Global Surveyor je vidět, že tam kde se objevují žluté, oranžové a červené fleky, je vyšší magnetismus, než jinde. Dokonce mi to připadá, jako kdyby vytvořily kolem Marsu jakýsi pás, jehož osa vede cca mezi 40. stupněm jižní a severní šířky.

502443_article_photo_ujgaokf_900x

A tak mne napadla jedna věc. Co, kdybych zkusil do té mapy doplnit pozice některých sporných a záhadných marťanských lokalit. Co kdyby tam byla nějaká souvislost s těmi magnetickými ostrovy? A skutečně. Když jsem tato místa doplnil do mapy, tak ty nejznámější lokality se nacházejí v oblastech, kde se ty žluté, oranžové a červené skvrny nalézají.

Lokalita A: je nejznámější marsovská oblast podivných útvarů – Cydonia s tváří (viz „Sedm nejznámějších tváří z Marsu“), pyramidovým městem a velkou pětibokou pyramidou (viz „Pyramidové struktury na Marsu“). A dalšími spornými místy (Marťanská obrázková galérie)

502443_article_photo_lvS3lYQ0_600x

Lokalita B odpovídá místu, kde se nalézá další „Hlava“ v oblasti Cydonia (viz „Sedm nejznámějších tváří z Marsu“) a pyramidy, které popisuji v článku „Další marsovské pyramidy v oblasti Cydonia

502443_article_photo_nnoBFbp0_600x

Lokalita C: odpovídá oblasti „Ganges Chasma“, kde se nalézá jednak mnou objevená tvář mimozemšťana (viz „Sedm nejznámějších tváří z Marsu“) a také útvar připomínající zahrabanou kosmickou loď v písku (viz „Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů“)

502443_article_photo_ZmLatuz0_600x

Lokalita D odpovídá pyramidám na planině Elysium (viz „Pyramidové struktury na Marsu“)

502443_article_photo_2LHcTiT0_600x

Lokalita E odpovídá místu, kde jsem u kráteru Escalante objevil hned několik zvláštních objektů. Především pyramidové město viz „Pyramidové struktury na Marsu“.

502443_article_photo_n0toDpl0_600x

Lokalita F odpovídá místu mnou objevené pyramidy pod Amazonis Menza (viz„Pyramidové struktury na Marsu“)

Lokalita G odpovídá poloze jednoho ze záhadných marťanských monolitů (viz „Záhadné monolity ve sluneční soustavě“)

502443_article_photo_uLZwVug0_600x

Lokalita H, ta odpovídá místu, kde před časem badatel David Martines objevil v aplikaci Google Earth něco, co nazval „základna Alpha“( viz „Že by tajné základny někoho?“)

502443_article_photo_OlaN8220_600x

Lokalita I: odpovídá místu tzv. golfovému míčku v oblasti Acidalia ( viz „Že by tajné základny někoho?“)

502443_article_photo_jLFBD6w0_600x

Lokalita J označuje místo, v jehož okolí se nalézají podivné objekty, které vypadají jako havarované kosmické lodě. Stometrový kulový objekt v oblasti Juventia Chasma (viz „Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů“. Nedaleko ní se nalézá i Ophir Chasma s oválným objektem diskovitého vzezření (též „Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů“). A také Condor Chasma s objektem, který připomíná vrak nějakého kosmického plavidla (viz též „Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů“.

Je jen náhoda, že rozmístění těchto popsaných lokalit spadá právě do toho pásu skloněného 40 stupňů od marsovského rovníku a mnohdy kopírují právě ony oblasti se zvýšeným magnetismem? Mně to moc náhodné nepřipadá. A tak tento podivný fakt ve mne vyvolává hned dvě otázky. Pokud se jedná o umělá místa, byla vybudovaná záměrně v oblastech magnetických ostrovů, aby případná jejich obsluha byla více chráněná? A nebo ten magnetismus v okolí těchto míst je dokonce vytvořený uměle společně s lokalitou? Co myslíte?

Použité obrázky: http://www.universetoday.com/30538/was-mars-magnetic-field-blasted-away, aplikace Gogole Earth, www.google.com/mars, použité odkazy

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login