adminml

Libor Čermák: Indičtí avatárové zřejmě znali historii naší planety

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

Když jsem si přečetl o pradávných indických avatárech, nemůžu si pomoci, ale vypadá to, že už tehdy někdo znal historii živočichů na naší planetě.

Ne, tentokrát Vás nechci zavést na měsíc Pandoru ze známého filmu. Tentokrát vás chci zavést do Indie. Právě odtud pochází onen výraz „avatár“, který si vypůjčili i autoři onoho filmového díla. Slovo „avatár“ pochází ze sanskrtu, onoho jazyka, o kterém se domnívám, že z něj vyšly všechny indoevropské jazyky. Avatár znamená vtělení božské bytosti do fyzického těla. Nejčastěji je tento výraz užíván pro Višnua, který je tak považován za nejvyššího hinduistického boha. Višnu se prý podle pradávných indických legend takto devětkrát inkarnoval na Zemi, kde zachraňuje svět. Pojďme si jen tak pro zajímavost těchto devět inkarnací projít:

Poprvé se Višnu zjevil jako ryba v prvotním oceánu. Po druhé se zjevil jako želva, aby na svůj krunýř vzal nově vzniklou zemi. Potřetí jako kanec a po čtvrté jako napůl zvíře a napůl člověk. Teď bych se chtěl ve výčtu Višnuových vtělení zastavit. Nevšimli jste si něčeho? Výčet těchto Višnuových zjevení a prostředí, ve kterém se objevil, odpovídá tomu, jak současná věda popisuje historii naší planety , evoluce a historii života na naší planetě. Vývoj od vodních živočichů po suchozemské. Pak už výčet jeho vtělení odpovídá spíš lidským bytostem.

Pátá jeho inkarnace byl trpaslík vámana, král jménem Bali. Šestá inkarnace byl Parašuráma neboli Ráma se sekerou. Sedmá inkarnace je samotný Ráma, hrdina eposu Rámájana. Po osmé se vtělil jako Krišna, aby porazil zlého krále Kamsu. A devátým jeho vtělením nebyl nikdo menší než Buddha. Tím je zatím výčet jeho nejznámějších vtělení konečný, i když jsou i další možné seznamy. Ještě někdy v budoucnu by se měl zjevit podesáté jako Kalki. Bude to na konci současného věku kali jugy jako jezdec z mečem na bílém koni. Ten by měl zachránit lidstvo, které bude pohlcené temnotou. Až se tak stane, začne nový zlatý věk. Tolik k Višnuovi.

Ale když se vrátím k těm jeho zvířecím vtělením, nemůžu si pomoci. Ale opět to ve mne vyvolává pocit, že naše současná moderní věda jen znovuobjevuje to, co už se někdy dávno vědělo.

Zdroj: ODKAZ

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login