adminml

Libor Čermák: Co když je na tajuplném disku z Nebry znázorněno UFO?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
q

FOTO: Disk z Nebry (wikipedia)

V roce 1999 byl u německého města Nebra nalezen zvláštní, 32 cm v průměru veliký disk, který někdo vyrobil ve starší době bronzové a který zobrazuje zvláštní nebeská tělesa. Co když je ale na něm znázorněno i UFO?

Stalo se v roce 1999. To zrovna hledači pokladů zaznamenali úspěch u německého města Nebra v Sasku – Anhaltsku (asi 100 kilometrů od našich hranic), kde narazili na poměrně velký poklad z doby bronzové. Obsahoval bronzové meče, sekery, dláta, spirálové náramky a také jeden podivný disk. Svůj objev zkoušeli prodat na černém trhu. Jenomže se o všem dozvěděli pracovníci muzea v Halle a po dobrodružném pátrání se jim poklad podařilo získat.

A společně s pokladem i tento disk. Je to kruhová bronzová deska o velikosti 32 centimetrů. Její síla je 1,7 milimetrů na okraji a 4,5 milimetrů uprestřed. Její hmotnost je asi dva kilogramy. A navíc je zdobená zlatými symboly. Podle výzkumu stáří byla vyrobena v 16. století před naším letopočtem.

Co je na tomto disku zobrazeno? Podle názorů vědců to je Slunce, Měsíc, hvězdná obloha a další podivné prvky. Ohledně skupinky sedmi hvězd se vědci domnívají, že to může být dávné zobrazení Plejád. Pak je zde zlatý kruh a srpek, zřejmě symbolizující Sluince a Měsíc. Jenomže se na pozici těchto dvou těles podívejme pozorněji. Kdyby mělo jít o Měsíc v této fázi, nikdy by nemohl být v této poloze vůči Slunci! Takto totiž Měsíc vypadá krátce po novu, a tak je v našich zeměpisných šířkách vždy východněji, tedy nalevo od Slunce. Ale tady je však na straně opačné!

A aby tomu nebylo málo, jsou zde ještě tři další podobné srpkovité oblouky. Dva po okrajích disku a třetí pod Sluncem a Měsícem. A právě o tomto se vedou spory. Na obloze přeci tolik měsíců vidět není! Co když to tedy ve skutečnosti je zobrazení něčeho, co dávní lidé viděli letět po obloze a čemu my dnes říkáme létající talíř a nebo UFO?

Zdroj včetně fotografie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Disk_z_Nebry

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login