adminml

Libor Čermák: Co když děravý pás v Peru sloužil k noční navigaci pro bohy?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
landscape-1328858_960_720

FOTO: Ilustrační foto

Na stráních andského údolí nedaleko města Pisco se nalézá jedna dosud nevyřešená a záhadná lokalita. V délce asi tří kilometrů se tu nalézá pás podivných děr. K jakému účelu byl, to nikdo neví.

Díry měří v průměru cca 1+2 metry, hluboké jsou cca kolem metru a v řadách tu jsou cca po osmi až deseti. K jakému účelu sloužili? Archeologové mají dvě možná vysvětlení, z nichž ani jedno se dosud neprokázalo. Myslí si, že to můžou být buď hroby a nebo jámy k uskladnění obilí. Mě osobně ani jedno z těchto vysvětlení moc nepasuje.

539790_article_photo_hto6cu4_600x

Pás zaujal i švýcarského badatele Ericha von Dänikena, který si myslí, že mohl pro sloužit pro zakódované zprávy pro někoho na oběžné dráze. Podle odkazu na konci článku by se některé zakryly a některé by se nechaly volné. A tím by mohla být pomoci nich dána nějaká informace někomu nahoru. Moje hypotéza je hodně podobná, ale nechám si ji na za chvíli.

Nyní bych se rád podíval, jak ten pás vlastně vede. Jeho osa je sice trochu prohnuta do jakého si hodně úzkého „C“, ale vede takřka ve směru sever-jih. A tak mne napadlo se podívat, co že se nalézá ve směru, kdybychom se od pásu vydali na sever. A pokud se vydáme tímto směrem, v dalším údolí, které se nalézá zhruba třicet kilometrů severně, skutečně na jednu zajímavou archeologickou lokalitu nalezneme. A to na Petroglyfy de Huancor. Jsou to prastaré skalní rytiny, o jejichž významu se též vedou spory. Jsou zde vyobrazení, které si nic nezadají například s vizí setkání místních indiánů s jejich bohy. Tedy přesněji řečeno s mimozemšťany, kteří v dávných dobách navštívili naši planetu a primitivní kultury je považovali za bohy. Co například může být ta postava s hranatou hlavou i tělem? (viz http://munilaran.gob.pe/distrito/turismo/petroglifos-de-huancor/)

539790_article_photo_lwqrctd_900x

Zajímavá je také ta věc, že pokud spojíme známý geoglyf „trojzubec“ v zálivu Pisco a spodní začátek děravého pásu, tak se dostaneme k další nedaleké incké památce Tambo Colorado, které nechal vystavět incký král Pachacútec Yupanqui, kterému je též připisována stavba Sacsayhuamanu nebo Machu Picchu. (viz https://en.wikipedia.org/wiki/Tambo_Colorado).

539790_article_photo_jsjutpg_900x

A tak mne napadlo, co když děrovaný pás skutečně sloužil k nějaké navigaci? Ale jak? Zatímco okolní geoglyfy v zálivu Pisco, na planině Nazca a Palpa mohly sloužit k navigaci denní, děrovaný pás k navigaci noční. Jak? Jednoduše. Pokud jste někdy jezdili na letní tábory do přírody a nebo pokud jste dělali venku ohníček, tak jistě víte, že z bezpečnostních důvodů, aby se plamen nerozšířil, tak se udělá buď do kamenného kruhu a nebo do vykopané díry. Představte si, takový pás děr. Ve vybraných dírách, které by dohromady vytvořily například nějaký nápis nebo obrazec, by se zapálil oheň. A už by byl vidět z oblohy, jako když někdo v noci naviguje letadlo na runway. Je to sice jen hypotéza, ale mě se líbí ze všech nejvíc.

539790_article_photo_dfzmu1z_900x

zdroj: http://www.topmagazine.cz/giganticky-pas-der-v-peru-vytvor-lidi-nebo-mimozemstanu/, odkazy použité v článku

použité obrázky: www.google.com/maps

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login