adminml

KNIŽNÍ NOVINKY: 50. týden (2017)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Knižní novinky

Nejaktuálnější knižní novinky z webu Československé bibliografické databáze

 ČBDB: ODKAZ 

 

Máme poslední týden do Vánoc a ještě je možné dokoupit pár posledních dárků. A co třeba vybrat nějakou tu knihu?

Je to deset let, co Nicollete Farellová odešla z rodného Colley Ridge, malého městečka, kde se každý zná s každým. A je to taky deset let od chvíle, kdy beze stopy zmizela její nejlepší kamarádka Corinne. Tělo se nikdy nenašlo a žádný viník nebyl vypátrán. Nyní se NIcollete vrací domů vyřešit rodinné záležitosti. Brzy po jejím příjezdu však záhadně zmizí i Anneleise, sousedka, která tehdy jí a několika jejím kamarádům poskytla alibi na noc, kdy se ztratila Corinne… Nic začne zjišťovat, co se s Corinne stalo, aby v netradičně vyprávěném románu Zmizelé z Cooley Ridge postupně odkryla pravdu nejen o svých přátelích a rodině, ale i tom, co se tehdy skutečně stalo.

 

Nadšence historických románů s náboženskou tématiku může zaujmout román Konkláve. Papež je mrtvý a za zavřenými dveřmi Sixtinské kaple se okamžitě roztáčí soukolí katolické mašinérie. Kardinálové z celého světa zasednou, aby během následujících hodin zvolili příštího nejmocnějšího duchovního vůdce planety. V jejich rozhodování je má sice provázet boží vůle, avšak i když jsou kardinálové oslavování jako muži ctností a víry, jsou to především lidé. A každý z nich má své touhy, své rivaly a také hříchy, které už nyní nedokáží skrývat…

 

Poutavé dobrodružství s názvem Na vlastní kůži popisuje skutečnou událost, kterou bychom dnes mohli nazvat humanitární misí. Na počátku 19. století se španělský král na doporučení lékařů rozhodl vypravit na zámořskou expedici, jejímž cílem bylo rozšířit právě objevenou vakcínu proti černým neštovicím. Součástí námořní výpravy byli lékaři, ale i dvaadvacet dětí a mladá žena, která o ně pečovala. A právě mladá Isabel se stává hlavní hrdinkou příběhu a její nevšední osud, krása i odvaha udrží čtenáře v napětí do poslední stránky.

 

A závěrem se podívejme na knihu Tvůj perfektní rok. Půvabný, strhující román o jednom muži, jedné ženě a o opravdu důležitých životních otázkách. Paralelní, časově posunuté příběhy Jonathana, rozvedeného čtyřicátníka unaveného životem, a aktivní optimistické Hannah, které svede dohromady diář s nadpisem Tvůj perfektní rok, popsaný nejrůznějšími radami a citáty, jimiž se začnou nezávisle na sobě řídit.

 

Text: ČBDB

 

Kompletní přehled nejaktuálnějších knižních novinek si můžete přečíst na webu Československé bibliografické databáze zde: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login