adminml

KNIŽNÍ NOVINKY: 48. týden (2017)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Knižní novinky

 

Nejaktuálnější knižní novinky z webu Československé bibliografické databáze

 ČBDB: ODKAZ 

 

I na začátku adventu se člověk může kochat knižními novinkami. Tak třeba:

Mnozí z vás si jistě pamatují první díl od Petry Stehlíkové, Naslouchače. A právě v těchto dnech vyšla její nová kniha Faja, která popisuje návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo.
Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto neznámým. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, kteří mnohdy ovlivnili dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet přátelsky, musí se hlavně naučit odpouštět.
Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, který kdysi byl součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná?
Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.

 

Pokud ještě stále nechcete opustit svět neskutečna a fantasy, pak je tu pro vás Má Lady Jane. Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní – svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu na celých devět dní! Má opravdu vládnout? Nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Místy absurdní fantasy se nese na vlně motivů skutečných historických událostí, které ale nebere příliš vážně.

 

Napětí i mráz po zádech vám přinese thriller Oběť bez tváře. Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro stockholmského detektiva Fabiana Riska. Ten hned po nástupu na místní kriminální oddělení dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na snímku je totiž i Fabianova tvář.
Z paměti se začnou nořit vzpomínky na ne příliš vydařené dětství. A jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…

 

Naopak Ztracené světlo přináší neodolatelný romantický příběh o přetrvávající síle opravdové lásky se šokujícím a nezapomenutelným koncem. Lucy stojí před životním rozhodnutím. Než k němu dospěje, bude si muset přehrát svůj příběh od začátku – s Gabem se seznámila na univerzitě v jeden zvláštní den, který proměnil osudy všech zúčastněných. Je možné, aby našli smysl života jeden ve druhém? Anebo se mají podvolit proudům, které je od sebe odvádějí? Jejich mnohaletá cesta plná snů, touhy, žárlivosti, zrad a nakonec lásky je hlubokým a zároveň čtivým vykreslením jednoho (ne)obyčejného vztahu, ve kterém se může najít každý, kdo miloval.

 

A ještě jednou se podívejme do vod thrillerů, a to s knihou Dokonalá. Bestsellerová autorka Gilly Macmillan přichází s novým znepokojujícím psychothrillerem.
Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová – dětský génius – jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si ale odpykala a teď je opět volná. Matka a otčím ji všemožně podporují v jejím nadání ve hře na klavír.
Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou.

 

Všechny nadšence Fredrika Backmanna jistě potěší jeho nová humoristická knížka Medvědín.

 

A pokud se vám líbí princ Ládík, tak zajásejte a běžte se potěšit z jeho nejnovější knihy plné putování – tentokrát pod názvem Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii.

Text: ČBDB

 

Kompletní přehled nejaktuálnějších knižních novinek si můžete přečíst na webu Československé bibliografické databáze zde: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login