adminml

KNIŽNÍ NOVINKY 2017 – 42. týden

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Nejaktuálnější knižní novinky z webu Československé bibliografické databáze

 ČBDB: ODKAZ 

 

I tento týden si pro vás připravil nepřeberné množství knih. Tak třeba:
Kdo z nás nezná Gilmorova děvčata? A když se hlavní představitelka rozhodla sepsat své paměti a vzpomínky z natáčení, byl z toho rázem bestseller. Rychleji mluvit nedokážu je právě na pultech a je určena nejen fanouškům tohoto veleúspěšného seriálu.

Anna Foxová žije sama – ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na první pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne to, co neměla. Její nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda a co představa? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá. A druhé je jisté : knihu Žena v okně si musíte prozkoumat a přečíst.

Peter Grant se vrací – konkrétně pak tedy pátá kniha z této série od Bena Aaronovitche s názvem Záludné léto. Když se ve vesnici Rushpool začnou pohřešovat dvě jedenáctileté dívky, konstábl Peter Grant musí vytáhnout paty z Londýna, aby zjistil, jestli se na jejich zmizení nepodílelo něco nadpřirozeného. I když zpočátku Peter neobjeví žádné zjevné stopy po magických aktivitách, nabídne místnímu policejnímu sboru své služby, neboť ví, že při pátrání po nezvěstných je potřeba každé volné ruky. A netrvá dlouho a ocitá se ve zběsilém závodě s časem, ve světě, kde hranice mezi realitou a světem skřítků a víl nikdy nebyly prostupnější…

Šlehačková oblaka jsou deníkovými zápisky blogerky TerezaInOslo, která motivuje tisíce lidí, aby přestali snít a začali si své sny plnit.
Měla kupu snů a bezhlavě se za nimi vrhla až na sever. Tereza zde vypráví svůj životní příběh s retrospektivou do dětství – propocené vzpomínky na tréninky gymnastiky se mísí s vůní šeříkové zahrady starého domu na Ořechovce. V Norsku prožívá svou pohádku, ale i hořké chvíle odloučení od rodiny, ztrátu nejbližšího člověka a momenty, kdy musí začít svůj život zase a znovu téměř od nuly.

Pokud patříte mezi nadšence mnohavrstevnatých románů spisovatele Davida Mitchella, pak se zaradujte a utíkejte do knihkupectví pro jeho nejnovější skvost Hodiny z kostí.

 

A ani autorka známých thrillerů, Yrsa Sigurdardóttir, nezahálela, a tak právě vychází kniha DNA.

 

 

Text: ČBDB

Kompletní přehled nejaktuálnějších knižních novinek si můžete přečíst na webu Československé bibliografické databáze zde: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login