adminml

Je podobnost sloupu džed s elektrickým zařízením náhodná?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Libor Čermák: Je podobnost sloupu džed s elektrickým zařízením náhodná?

Sloup džed je staroegyptský posvátný předmět, který má podobu jakéhosi pilíře. Protože bývá spojený s něčím, co se podobá žárovkám, mnoho badatelů se domnívá, že je to může být elektrické zařízení.

Džed symbolizuje stabilitu, trvání života, nekonečný koloběh obnovování a reinkarnace. Často se vyskytuje ve spojení s bohem Usírem. A také, jak jsem se zmínil i ve spojení s něčím, co připomíná žárovku To, o čem píšu, můžeme například vidět v chrámu v Dendeře (viz např. http://doplnek.com/content/podivne-artefakty). A proto badatelům připomíná izolátor, nebo třeba i Teslovu cívku. Jenomže po světě můžeme nalézt další prastaré artefakty, které se tomuto tvaru také podobají. (viz Egyptské symboly z hlediska archeoastronautiky)

A prvním případě začneme opět v Egyptě, a to přímo v Cheopsově pyramidě. Podobný tvar totiž mají odlehčovací komory nad královou komnatou.

Nyní se přenesme na dálný východ, protože velmi podobný tvar mají i věžové buddhistické chrámy – pagody. Toto je například japonská pagoda Hōryū-ji ze 7. století.

Těm se nápadně podobají i některé mayské stavby. Například věž v Palenque. (viz též článek Záhady a zajímavosti mayského Palenque)

Toto je stúpa v indickém Sánčí. Protože pochází z 2. století před naším letopočtem, je považována za jednu z nejstarších stúp na světě. Tam tento tvar můžeme spatřit hned několikrát, Nejdříve u bran a pak na špičce střechy v podobě chattry (deštníku, který symbolizuje tři klenoty buddhismu.)

Nyní se podívejme i do Evropy. Co to drží za zvláštně tvarovaný kyj křídový obr v Cerne Abbas v Anglii? (viz Po stopách obřích křídových postav)

A u posledního případu sem snad žádnou fotografii snad ani nebudu, protože totemy, posvátné symboly severoamerických indiánů známe snad všichni z westernů a kovbojek.

Čím to, že po celém světě nalézáme takovéto podobné tvary věcí a staveb? Že by se snad toto tajemství ukrývalo v již zmíněném chrámu v egyptské Dendeře? Že by to snad tento tvar představoval nějaký předmět pradávných bohů na elektrickou energii?

Použité zdroje a fotografie: Wikipedie

Foto na titulní straně a první foto v článku: http://wellcomeimages.org/indexplus/obf_images/4c/6e/da5709a57832dbbb048ba4a17fe6.jpg Gallery: http://wellcomeimages.org/indexplus/image/M0014782.html Photographer: Dickenson V. Alley plus freephoto

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login