adminml

Jaké jsou první kruhy v obilí roku 2018?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Libor Čermák: Jaké jsou první kruhy v obilí roku 2018?

Tak, jako v minulých letech, opět bych rád zahájil letošní agrosymbolové zpravodajství. A své čtenáře seznámil s novými obrazci v obilí. Ale i přes trošku skromný začátek se nám už záhadné agrosymboly konečně rozjely.

A schválně jestli víte, kde se objevil letošní první obrazec? Sice nebyl v obilí, ale svojí podobou a dobou vzniku se obrazcům v obilí hodně podobal. Je mojí velkou radostí, že první obrazec lotešní sezony se objevil u nás v České republice. Akorát, že se objevil ve sněhu na ledu u hráze na zamrzlé jablonecké přehrady Mšeno. Bylo to v noci ze středy 14. na čtvrtek 15. února 2018, kdy se objevil. Jednalo se o spirálu vytvořenou z půlkroužků připomínající jakéhosi červa. Skládal se z dvaceti do středu postupně se zmenšujících kroužků. A nejmenší centrální jeden a dvacátý kroužek byl nejmenší. A nebyla to malá formace. Podle mého odhadu z fotografie a mapy měřila kolem 70 metrů. Možná byla i větší. Mimochodem Jablonecko a Liberecko bývá i oblastí s častým výskytem obrazců v obilí i v létě. Obrázek a informace jsou i dispozici na odkazu: https://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/ufo-nenaslo-obili-ale-led-jabloneckou-prehradu-ozdobil-novy-obrazec-20180215.html

Sněhový obrazec na jablonecké přehradě Mšeno, 15. února 2018

 

Ale nyní se vydejme už do obilí. Zde to všechno začalo v dubnu letošního roku. 26. dubna 2018 obletělo svět video natočené z dronu se zprávou o možném prvním obrazci tohoto roku. A to poměrně složitém. Mělo se tak objevit u Cley Hill u anglického města Warminister, kde se nalézá hradiště z doby železné. Jenomže nešlo o první letošní obrazec s položenými klasy, ale v řepce se tam objevil jakýsi otisk jednoho z nejslžitějších loňských obrazců, který jsem popisoval v článku „Není pravda, že letos nebyly obrazce v obilí„. Ale i tak video je to nádherné a doporučuji každému si kliknout na jeho odkaz „https://www.youtube.com/watch?v=tYTOiUdfMwc&index=1&list=PLHlxhvhwp9XimCcrYYw_hu5IWsovAVzHr&t=8s„, abyste se podívali, co dokážou i v následující sezóně vytvořit obrazce z předešlého léta.

CC Cley Hill, Otisk loňského obrazce v obilí z 18. července 2017

 

První skutečný obrazec v obilí se v Anglii objevil 8. května 2018 v řepce u vesničky Willoughby Hedge v hrabství Wiltshire. Zvláštní uspořádání šestilistého obrace ze všeho nejvíc připomnělo vodní hmyz vodoměrku v kruhu, orientovanou navíc ve směru východ západ. Samotný obrazec však není na poli sám. Nedaleko něj se nalézají dva stromy obkroužené podobně velkými kruhy, ale tentokrát od kol traktorů. Ovšem to nejzajímavější na tom je to, že obrazec společně s těmi to dvěma traktorovými kruhy vytvoří nádherný rovnostranný trojúhelník. Na další podrobnosti o obrazci se můžete podívat na jeho stránky na cropcircleconnectoru http://www.cropcircleconnector.com/2018/WilloughbyHedge/WilloughbyHedge2018a.html

CC Willoughby Hedge, 8. května 2018

 

Obr z Cerne Abbas (www.google.com/maps)

 

Druhý letošní anglický obrazec se objevil 26. května 2018 u Buckland Down v hrabství Dorset, které se nalézají asi 2 kilometry od slavného křídového obrazce obra v Cerne Abbas. (Podle některých hypotéz se jedná o obraz skutečného obra, jenž zde byl údajně přemožen. Podle jiných se jedná o keltského Boha Dagdu nebo bájného Herkula. Mě jen napadá, zda samotný název této obce „Cerne Abbas“ nemůže mít i nějakou souvislost s dalším keltským bohem Cernunem. ( další info: Cerne Abbas Giant, https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=86018). Ale vraťme se k zpět k letošnímu obrazci v obilí. Jednalo se o obří kříž, který ukončovaly kroužky se srpky měsíce. Všiml jsem si, že byl orientovaný podle nedaleké obdélníkové parcely, na které stojí telekomunikační věž. Když jsem si podle této parcely protáhl směr, zjistil jsem, že jeden cíp kříže vlastně ukazuje ve směru na onu slavnou hillfiguru obra. Náhoda? (blížší informace o obrazci jsou na http://www.cropcircleconnector.com/2018/bucklanddown/bucklanddown2018a.html).

CC Buckland Down

 

Ovšem Anglie není jedinou zemí, kde se dosud objevily záhadné obrazce v obilí. Ten úplně první letošní se nalézal v trávě, a to u Bosschenhoofdu v Nizozemí. Objevil se 29. dubna 2018. Byl to sice jen obyčejný kruh, ale i tak to byl letošním prvním agrosymbolem (vizhttps://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2018/04/29/NL20180429_A.html)

U nizozemského Hoevenu, což je od předchozí lokality prakticky jen přes les, se objevil druhý letošní holandský agrosymbol. 14. května 2018 se tu v mladé zelené pšenici objevila formace centrálního kruhu a pěti satelitních kroužků. Co mohl znamenat? Napadlo mne tedy otevřít počítačový program Night Vision, který umí zobrazit hvězdnou oblohu včetně planet v každou určitou dobu. A zjistil jsem, že tehdy Jupiter procházel souhvězdím Vah. Nyní srovnejme obrazec v obilí a tuto astronomickou konstalaci. A zjistíme, že si jsou nápadně podobné. Náhoda? (zdroj

https://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2018/05/14/NL20180514_A.html)

Jupiter v souhvězdí Vah 14. května 2018 a CC Hoeven 14. května 2018 (NL)

 

A jen o dva dny později, 16. května 2018, se jev vrátil opět do Bosschenhoofdu. Tentokrát šlo o kruh v pšenici s ocáskem z osmi menších kroužků. (zdroj https://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2018/05/16/NL20180516_A.html).

CC Bosschenhooft, 16. května 2018

 

Je to zatím jen skromný začátek sezony. Jaké budou další letošní obrazce, si budeme muset ještě počkat. A též se těšit na to, co nám všechno přinese. Ale jedno je už jasné. Nová sezoná záhadných agrosymbolů se i letos rozjela.

 

Zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2018/2018.html, https://www.cropcirclecenter.com, mé hypotézy

 

Kruhy v obilí rok 2017

Kruhy v obilí rok 2016

Kruhy v obilí – rok 2015

Kruhy v obilí – rok 2014

Kruhy v obilí – rok 2013

Kruhy v obilí – rok 2012

Kruhy v obilí – rok 2011

Kruhy v obilí – rok 2010

Kruhy v obilí – rok 2009

Kruhy v obilí – rok 2008

Dále:

U kterých amerických agrosymbolů bylo pozorováno UFO nebo AAJ?

Geometrické souvislosti mezi americkými obrazci v obilí

Jak se obrazce v obilí vyskytují u posvátnýcm míst indiánů

Jaká byla sezona kruhů v obilí v roce 1999?

Jaká byla sezóna kruhů v obilí roku 1998?

Jaká byla sezóna kruhů v obilí v roce 1997?

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login