adminml

Filmaři točí v Chorvatsku o sto šest

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
qq

FOTO: „Tohle místo je ideální pro natáčení, můj bratře“ :o) Chorvatsko proslavily zejména exteriéry slavných indiánek s Pierre Bricem a Lexem Barkerem v hlavních rolích.

Jaké známé snímky natočili filmaři v Chorvatsku? Seznam je obsáhlý. Krásné pobřeží Jaderského moře i horské scenérie Chorvatska jsou mimořádně fotogenické…

Irčin románek (1936)

Do Chorvatska vyrazili čeští filmaři například už v roce 1936, kdy zde natočili řadu záběrů pro film Irčin románek s Rolfem Wankou, Theodorem Pištěkem, Jiřinou Steimarovou a Antonií Nedošínskou v hlavních rolích. V Dubrovníku, v ulici Brsalje, prochází například „Irča“ kolem stanoviště taxiků, toulá se ale i městem a koupe v moři.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Nejslavnějším filmem, ve kterém využili filmaři chorvatské (původně jugoslávské) exteriéry, je populární Mayovka Poklad na Stříbrném jezeře s Vinnetouem (Pierre Brice) a Old Shaterhandem (Lex Barker) v hlavních rolích. Nezapomenutelným místem natáčení jsou Plitvická jezera a jejich okolí v Licko-senjské župě mezi městy Karlovac a Zadar. Chorvatsko, díky tomuto filmu (ale například i filmu Vinnetou – Rudý gentleman…), navštěvují dodnes nadšení fanoušci Karla Maye z celého světa.

Okupace ve 26 obrazech (1978)

Nejvíce filmů, ve kterých si zahrálo Chorvatsko, samozřejmě natočili chorvatští filmaři. V drsném, válečném filmu Okupace ve 26 obrazech, vyniklo především jihochorvatské přístavní město Dubrovník.

Tajemství staré půdy (1984)

Ve filmu Tajemství staré půdy připlouvá hlavní hrdina, malý Pepík, lodí k ostrovu Hvar. Prochází se i po nábřeží a toulá křivolakými Hvarskými uličkami. U tety bydlí konkrétně poblíž náměstí Sv. Stjepana.

Výchova dívek v Čechách (1997)

Dovolenou tráví hlavní hrdinové v Hotelu Sipar, na Umagu v Istrii.

Účastníci zájezdu (2006)

Chorvatsko má především krásné pobřeží. Hlavní hrdinové filmu Účastníci zájezdu poprvé obdivují moře na silnici nad Starou Baškou na ostrově Krk. Většinu záběrů mořského pobřeží ale filmaři natočili v Itálii.

Tak fajn (2012)

V Chorvatsku se odehrává i ztřeštěná slovenská komedie Tak fajn. Pikantní zajímavost: na ČSFD jí udělili uživatelé jen 16 bodů (ze 100 možných) a většina diváků ji označila jako odpad.

Diana (2013)

V životopisném filmu o princezně Dianě se herečka Naomi Watts objeví v Opatii, Záhřebu i Rovinji.

 

Martin Lavay

Dovolená v Chorvatsku: ODKAZ

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login