adminml

DOŠLO V CHOTOVINÁCH K MARIÁNSKÉMU ZJEVENÍ?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Libor Čermák: Došlo v Chotovinách k mariánskému zjevení?

Jako záhadologa i jako křesťana mne upoutal zvláštní jev, ke kterému čas od času prý dochází. A to jsou údajná mariánská zjevení. A k jednomu takovému prý mělo dojít i v Chotovinách na Táborsku.

 

 

Mělo se to stát prý v roce 1855. Nedaleko Chotovin u rybníka Jezero pásli svá stáda dva mladí pasáci. Tady se nalézá i studánka. A v ní prý chlapci spatřili se zrcadlit Pannu Marii. Od té doby je prý ve studánce zázračná voda. A to taková, že když si v ní jedna slepá dívka z nedalekých Sudoměřic umyla oči, opět prý viděla. A tak na místě těchto zázraků nechal majitel panství Ludvík Nádherný roku 1857 vystavět kapli.

 

.

Co je na této pověsti pravdivého? A tak jsem se vydal přímo na místo události. Už proto, že jen pár dní před tím, jsem byl na jiném místě údajného mariánského zjevení, v Suchém Dole u Police nad Metují (viz článek Suchý Důl, tam, kde došlo k mariánskému zjevení)

.

 

Podařilo se mi skutečně najít rybník Jezero i kapličku, která tady stojí. Ale na rozdíl od Suchého Dolu tady zatím nikde není o události ani informační nápis, což je myslím pro tuto obec škoda.

Ale i tak jsem se pokusil najít nějaké souvislosti, která by obě místa nějak spojovala. V první řadě je zvláštní, že v obou případech se svědky mariánského zjevení stali mladí lidé. Zde to byli dva mladí pasáci a v Suchém Dole to byla místní 14letá dívka Karolína Ringlová. Mimochodem, obdobně tomu bylo i v portulaglské Fatimě, francouzských Lurdech nebo v Medžugorji. Proč toto vidění mají převážně teenageři?

 

 

A za druhé, u obou jsou nějaké studánky a za třetí, jak v Suchém Dole, tak zde v Chotovinách se nalézá křížová cesta. Ta zdejší byla postavena v roce 1808 a začíná zhruba v prostoru mezi zdejším kostelem sv. Petra a Pavla a hřbitovem. A má tvar jakési nedokončené elipsy s „vykousnutou částí“. A mimochodem podobný tvar má i ta křížová cesta v Suchém dole. Že by další souvislost?

 

 

Ale i tak jsem si i tuto křížovou cestu prošel a vyfotografoval.

 

 

Mimochodem tuto cestu pomohli obnovit studenti gymnázia Piera de Coubertaina v Táboře.

 

 

Vymodelovali třináct keramických reliéfů a figuríny ukřižovaných.

 

 

A v srpnu roku 2012 této cestě požehnáno.

 

 

A závěrem bych chtěl říci, že tato dvě zmíněná místa nejsou jediná, kde v Česku mělo údajně dojít k mariánskému zjevení. Tím jsem se zabýval už v článku „Za mariánskými zjeveními v Česku

 

 

Zdroj: wikipedia, http://www.kpufo.cz/wta/wta.htm, Stejskal M.: labyrintem tajemna aneb průvodce po magických místech Československa, Paseka, Praha, 1991, http://kamineknaceste.blog.cz/1203/chotoviny-kaplicka-panny-marie

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login