adminml

DJATLOVOVA EXPEDICE: novinky ve vyšetřování (červen 2018)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Smrtící hysterie okolo yettiho, los – zabiják, další ohniště, stan prý zaplavila vařící voda…

Kdo v zimě 1959 zprovodil ze světa devět účastníků Djatlovovy expedice, kteří se vydali na náročnou výpravu do odlehlé oblasti Severního Uralu? Viník není ještě ani letos (2018) znám. Aktuálně se ale objevily další teorie a indicie, které by mohly pomoci záhadu vyřešit…

 

Nová realistická teorie o útoku neviditelného a neexistujícího tvora 🙂

Youtuber Černodan zveřejnil 5. června 2018 novou teorii o zkáze Djatlovovy expedice, kdy předpokládá že ruské vysokoškoláky zahubila na Urale smrtící kombinace strachu z neexistujícího mýtického yettiho, následný náhodný útok skutečného zvířete a nakonec mráz…

FOTO: Ilustrační foto – yetti, almas

 

Podle Černodana mohl být nechtěným hlavním hrdinou tragédie vtipálek Nikolaj Vladimirovič Thibeaux-Brignolles, který od začátku putování spoluvytvářel atmosféru strachu z mýtického tvora chodícího po dvou, který měl žít v oblasti. Na místě nouzového tábořiště pod Mrtvou horou, když vyšel  ven ze stanu močit, pak Thibeaux-Brignolles dokonce zinscenoval imaginární útok yettiho (almase).

Ostaní vyděšení členové výpravy v hrůze rozřezali stan zevnitř, vyběhli polonazí ven do temnoty a než jim stačil strůjci vtípku vše vysvětlit, začali utíkat dolů ze svahu.

V údolí pod Mrtvou horou vyrušili skutečné zvíře – mohutného losa – před kterým vylezli Jurij Dorošenko a Georgij Krivoniščenko na cedr a los pak zaútočil na Ljudmilu Dubininovou a Alexandra Zolotarjova a rozdrtil jim hrudníky.

Zkázu celé výpravy pak završil mráz…

 

P. S. Los evropský je mohutné zvíře, které v dospělosti váží 200 až 500 kilogramů. Obvykle je velmi plaché a na lidi neútočí (pokud ho hlupáci sami nevyprovokují nebo nedojde k nějakému nešťastnému incidentu, který atak odstartuje…)

Útoky losa na člověka na YouTube:

 

Dozvuky exhumace Zolotarjova

Hlavním tématem diskuzí na webech, forech a facebookových časopisech, které se specializují na zkázu Djatlovovy výpravy, je aktuálně (červen 2018) stále letošní exhumace nejtajuplnějšího člena výpravy, Alexandra Zolotarjova, kdy sice souhlasí tvar jeho hlavy na dobových fotografiích s tvarem exhumované lebky, ale DNA Zolotarjových příbuzných a DNA muže z hrobu se neshoduje.

Diskutující na webech, ve forech a ve facebookových časopisech nyní zdůrazňují překvapení a zděšení Zolotarjových pozůstalých, kteří možná žili od Zolotarjova návratu z II. světové války v omylu, když se k nim vrátil někdo jiný – neznámý – se Zolotarjovou nově přivlastněnou identitou.

P. S. Přivlastnění cizí identity je častým námětem špionážních románů, například britského spisovatele Fredericka Forsytha. Údajné přivlastnění cizí identity je i hlavním tématem francouzsko-amerického filmu Návrat Sommersbyho z roku 1993:

 

Stan prý zaplavila voda a zplesnivěl

Správce specializované uzavřené facebookové skupiny Dyatlov Pass incident, Bart Rob, zveřejnil 16. června 2018 zajímavé info o osudu ztraceného stanu výpravy. Plátěný příbytek členů expedice prý od roku 1959 dlouhá léta ležel ve sklepě laboratoře B. E. Kretové (?) (v aerálu Uralské státní technické univerzity – UPI v Jekatěrinburgu?).

V osmdesátých letech minulého století ale měla v domě prasknout trubka, místnost měla zaplavit horká voda, stan měl začít plesnivět a tak ho prý vyhodili do popelnice.

FOTO: Opuštěný rozřezaný stan Djatlovovy výpravy (vyfocený v Ivdelu)

 

Ohniště u potoka!

V údolí pod Mrtvou horou objevili vyšetřovatelé na jaře 1959 nejenom ohořelé větve pod cedrem, ale i další ohniště (?) u tzv. záhrabu, u potoka! Sdělil to průzkumník Suvorov a informaci přetiskla ve své nové knize Ďatlovům průsmyk (2018) autorka Anna Matvejevová.

Novou informaci vyhledal Petr A. a zveřejnil v diskuzi na webu Itthmi… (příspěvek č. 7870).

FOTO: Ohořelé větve pod cedrem

 

Pohřbeno bylo 11 těl

Společně s devíti členy Djatlovovy výpravy byli na jaře 1959 pohřbeni v Jekatěrinburgu další dva mrtví. Jedním z nich měl být spolužák djatlovců, který skonal na zápal plic a druhým mladík zabitý při bitce na nádraží.

Novou informaci vyhledal Petr A. a zveřejnil v diskuzi na webu Itthmi… (příspěvek č. 7872).

 

Věděli vyšetřovatelé o úmrtní členů výpravy už před začátkem oficiálního vyšetřování?

Navzdory skutečnosti, že se měli vyšetřovatelé dozvědět o úmrtí členů Djatlovovy expedice (djatlovci pravděpodobně zemřeli 1. nebo 2. února 1959) až více než tři týdny po jejich skonu: 27. února 1959 – kdy byla oficiálně objevena první mrtvá těla, se na internetových forech aktuálně stále hodně diskutuje o vyšetřovacích spisech, ve kterých je zmíněno úmrtí členů výpravy s dřívějšími datumy. V uzavřené facebookové skupině Djatlovova výprava 1959 to připomíná Tatana Kindl Novakova

V tomto vyšetřovacím spisu je dokonce uvedeno datum 6. února 1959:

 

 

Fikce nebo i pravda? Šla v roce 1959 za Djatlovovou výpravou armádní jednotka?

V blíže nespecifikovaném čtyřdílném ruském hraném seriálu se v roce 1959 pohybovala za djatlovci skupina vojáků. Kráčela v jejich stopách a sledovala je. Jako tip k dalšímu průzkumu tuto informaci zveřejnil 19. června 2018 Jaroslav Meďo Dolezal v uzavřené facebookové skupině Djatlovova výprava 1959.

 

Jen sportovní výlet? Zapomeňte! Djatlovci prý měli zcela jiný plán…

Na internetových forech se aktuálně (červen 2018) objevují spekulace, že mnohé podstatné zatajují od roku 1959 nejenom vyšetřovatelé případu, ale v roce 1959 to nejpodstatnější zatajili především samotní členové Djatlovovy expedice.

Podle současných diskutujících na forech mohla mít Djatlovova mise v roce 1959 jiný cíl než jen sportovní, všichni členové výpravy o něm věděli, jen o tomto cíli od začátku putování nepsali do deníků a nijak se o něm nezmiňovali.

Spekuluje se například o testování nových miniaturních radioaktivních kamínek, tajném vojenském úkolu…

 

Nová výprava na Ural

Prezident Nadace Djatlovovy výpravy, Jurij Kuncevič, zve vážné zájemce na novou výpravu do oblasti Severního Uralu.

Expedice vyjede 2. srpna 2018 vlakem z ruského Jekatěrinburgu směrem na sever. Cílem je prozkoumat místo činu v blízkosti Mrtvé hory, kde členové Djatlovovy výpravy zahynuli a zjistit nové skutečnosti.

Předpokládaný návrat do civilizace je předběžně naplánován na 13. srpna 2018.

Našli je v zimě oblečené pouze do spodního prádla, rozeseté ve sněhu daleko od tábora. Ohořelé, zohavené. S rozmačkanými hrudníky, bez očí, bez jazyka. Jejich oděvy byly radioaktivní, ve fotoaparátu měli snímek postavy připomínající sněžného muže. Jak zemřelo devět vysokoškoláků, kteří chtěli přenocovat pod uralskou Mrtvou horou?

Prohlédněte si místo činu na mapách Google: ODKAZ

 

 

Základní info o tragédii v Djatlovově průsmyku si můžete přečíst na webu Zahady.info zde: ODKAZ

Všechny články o incidentech v Djatlovově průsmyku si můžete přečíst na webu Zahady.info zde: ODKAZ

 

Martin Lavay

 

 

 

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login