adminml

Co mají společného černé projekty a archeoastronautické záhady?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Libor Čermák: Co mají společného černé projekty a archeoastronautické záhady?

V nevadské oblasti 51 se prý nalézají takové věci, že by i Geroge Lucas (autor Hvězdných válek) pukl závistí. Co když však takové tajné věci, které vysoce překračují okolní svět, existovaly vždy v historii? A to i v dávnověku?  

 

 
 
Slyšeli jste už o letadlech neboli vimanách ve starověké Indii? O žárovkách nalezených na staroegyptských kresbách? O dávnověkých kontaktech s bohy – neboli mimozemskými astronauty? O stroji z Antikythéry nebo o bagdádských bateriích? A tak můžu pokračovat dál. Kdykoliv čtu nějakou archeoastronautickou knížku, kde se zabývají takovýmito a dalšími pradávnými znalostmi, které do technologické výbavy tehdejší společnosti neměly patřit, napadá mne: Jakto, že tyto pradávné znalosti se široce nerozšířily do světa a pak se na ně dokonce i zapomnělo?  
 
Když jsem se nad tím zamyslel, nalezl jsem jednu paralelu s dneškem, o které si myslím, že by mohla být řešením oné záhady. Byla to technologie jen pro pár vyvolených lidí a před širokou veřejnost byla vysoce utajovaná. A tak není divu, že když o něčem ví jen pár vyvolených, že se na to časem zase zapomene.  
 
Ono totiž něco podobného se prý děje i dnes. Všeobecně se předpokládá, že současná nejtajnější vojenská technologie je možná až o desítky let vepředu před takovou technologickou vyspělostí, kterou používá současný běžný obyvatel planety Země. Například v USA jsou už několik desítek let odkloňovány peníze na takovéto „černé projekty“, jak je tam výzkum této nejtajnější technologie nazýván. Podle knihy „Mimozemšťané“ od S. Greera (zdroj 1), se jim tam říká USAP (Unacknowledged Special Acces Projects), česky „Zatajované projekty se zvláštním přístupem“, a jsou na ně odkloňovány tak velké finance, že jejich množství by v přepočtu přesáhl i objem státního rozpočtu ČR.  
 
A tak mne napadá, až jednou za cca 2000 let začnou budoucí archeologové kopat například v oblasti jezer Groom Lake a Papoose Lake Nevadě, co když tam objeví věci, které pro ně už sice budou naprosto všední, ale do naší společnosti 20. a 21. století jim to jaksi nebude sedět? Vůbec bych se nedivil.  
 
Zdroj 1:
Greer S: Mimozemšťané, odhalení největšího světového tajemství, Nakladatelství Práh, Praha 2019  
 
Související články:
 
 
Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Osobní stránky Libora Čermáka

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login