adminml

Co když se TEMNÁ HMOTA nalézá v paralelních vesmírech?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Libor Čermák: Co když se temná hmota nalézá v paralelních vesmírech?

Temná hmota ve vesmíru je jednou z největších vědeckých záhad. Nikdo ji zatím neviděl, ale přesto vědci tvrdí, že existuje. Protože jinak by náš vesmír nefungoval tak, jak funguje. Kde ji tedy hledat, když není pozorovatelná?

FOTO: Zakřivení vesmíru kolem hmotného tělesa

 

Poprvé o ní referoval v roce 1933 švýcarsko-americký astronom Fritz Zwicky, jenž narazil na nesrovnalosti při studiu rotací galaxií. Některé názory jdou ještě dál, když například tvrdí, že nám známé hmoty jsou 4 procenta, výše zmíněné temné hmoty je kolem 23 procent a zbytek, 73 procent, je jakási temná energie. Zkrátka a dobře je vidět, že podle mnohých vědců ve vesmíru cosi nehraje, a tak přicházejí s onou teorií temné hmoty, která je temná proto, neboť my ji neumíme pozorovat. V současné době dokonce existují zvláštní podzemní laboratoře, kde se ji pokouší i zachytit. Ale zatím bezúspěšně. Kdysi jsem v článku „Možná odpověď na záhadu temné hmoty“ navrhl hypotézu, zda za ni náhodou například nemusí být nějaké bludné planety a další mezihvězdný materiál.

Postupem času se zdá, že to asi stačit nebude. Jak vědci tvrdí, temná hmota by měla ve vesmíru dokonce vytvářet jakési struktury podobné obřím kosmickým pavučinám spojujících jednotlivé kupy galaxií. Ale jak ji zjistit, když ji ještě někdo nikdy neviděl? A tak mne napadla jedna další hypotéza. Podle ní v našem vesmíru není tolik hmoty, kolik je jí potřeba, aby vše fungovalo. Ale jakto, že to i přesto tak vše funguje? Domnívám se, že za tím klidně může být vliv sousedních paralelních vesmírů, se kterými je ten náš vesmír trvale hyperprostorově spoután a kde té normální hmoty může být přeci daleko víc než zde.

Jak si to představuji? Kdysi jsem psal článek „Jsou paralelní vesmíry navzájem svoje kopie?„. Tam jsem vyřkl následující hypotézu:

Jestliže podle Einsteinovy obecné teorie relativity hmotné těleso dokáže kolem sebe zakřivit prostor, zda to nemůže jít i opačně. Tedy zda zakřivení prostoru nemůže naopak přitahovat hmotu, která by se v něm usadila. Toto zakřivení by způsobovala gravitace těles ve vesmíru sousedícím s tím naším, což by se mělo zákonitě „prokopírovat“ i do vesmíru našeho. Ale, co když v tom našem vesmíru zkrátka není tolik hmoty, jako v tom vesmíru s námi sousedícím? A tak se domnívám, že možná zde by se mohla ukrývat ona záhada temné hmoty, aby to všechno do sebe zapadalo. Že temná hmota by klidně mohla být obyčejná hmota, jež se nalézá v paralelním sousedním vesmíru a jejíž gravitace se k nám „překopírovává“.

Související články:

Jsou paralelní vesmíry navzájem svoje kopie?

Existují i jiné světy či vesmíry?

Nekonečnorozměrný prostor?

Můžou být vesmírná tělesa multirozměrná?

Vznikají vesmíry díky černým dírám?

Kopíruje sluneční soustava gravitační zakřivení?

Rubrika: multidimenzionální prostor

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login