adminml

Archeoastronautika pro děti

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Libor Čermák: Archeoastronautika pro děti

Víte o tom, že francouzským tvůrcům se podařilo vyrobit televizní seriál, jehož některé díly by se daly nazvat „archeoastronautikou pro děti“? To, co léta píše Erich von Däniken ve svých knížkách, se zde přeneseně předkládá dětem.

Když jsem byl teenager, tak jsem se vždy těšil na známý francouzský televizní seriál „Byl jednou jeden život“. Jeho záměrem bylo mladším divákům zábavnou formou popsat stavbu a funkce jednotlivých částí lidského těla. Ze stejné dílny pak pocházejí i seriály „Byl jednou jeden člověk“ (věnovaný historii lidstva), Byl jednou jeden vynálezce (věnovaným slavným vynálezcům a vědcům), Byl jednou jeden objevitel (věnovaný příběhům objevitelů nových zemí a kontinentů) a Byl jednou jeden vesmír (věnovaný budoucím možným cestám do vesmíru).

A právě jeden z dílů série „Byl jednou jeden vesmír“, se jmenuje „Planeta mýtů“. (viz například odkaz http://nahnoji.cz/video?id=5263&s=wide). O čem je tento díl? Naši astronauté letí vesmírem a přistanou na jedné planetě. Tam žijí lidi naprosto primitivním způsobem. Například ještě neznají ani oheň. Jenže tuto planetu ovládá jiná skupina ztroskotaných astronautů, kteří se jmenují podle řecké a římské mytologie a k domorodcům se chovají jako bohové. A domorodci je samozřejmě za bohy považují.

To se divím, že náboženští fundamentalisti a skeptici po shlédnutí tohoto dílu nezačali křičet. Vždyť tady se operuje s tím, co záhadologové a archeoastronautičtí badatelé píšou už léta. Že většina pozemských náboženských mytologií mohla vzniknout při setkání primitivních lidí s cizí vysoce technickou kulturou, které ti primitivní lidi nerozuměli, a tak ji považovali za projev božskosti.

Osobně se domnívám, že je dobře, že alespoň touto seriálovou formou se děti dozvědí tento názor o historii. Ten jim asi v současné škole moc neřeknou. Ale i tak se domnívám, že i přesto, že jim to v současné škole asi moc neřeknou, tak je to nejpravděpodobnější původ vzniku většiny náboženských kultů na naší planetě. A že jednou, třeba za nějakých pár desetiletí se o tom ve škole bude učit jako o samozřejmosti.

Související články:

Jak by měl vypadat záhadologický kroužek pro děti?

Jak postavit základnu na Marsu?

Byli v pozadí Mohamedova dětství mimozemšťani?

Že by křesťanství odolávalo cargokultové hypotéze o původu náboženstvích?

A další články v rubrice „archeoastronautika

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login