adminml

2018: Zvrat v případu Djatlovovy výpravy! EXHUMACE ZOLOTARJOVA!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Alexej Bulatov, Komsomolskaja pravda plus archiv Zahady.info

 

Pátek 13. dubna 2018 – Redaktoři deníku Komsomolskaja pravda ODKAZ aktuálně otevřeli v ruském Jekatěrinburgu ODKAZ po 59ti letech hrob nejzáhadnějšího člena Djatlovovy expedice, Alexandra Alexandroviče Zolotarjova, vykopali jeho ostatky, provedli první zkoumání a odstartovali sérii moderních odborných šetření, jejichž součástí mají být v nejbližších dnech i testy DNA.

Nové vyšetřování má po více než půl století přinést nová fakta a osvětlit jednu z největších světových záhad, kdy v roce 1959 v mrazivých pustinách Severního Uralu zahynulo, za podivných okolností, devět mladých sovětských turistů:

Našli je v zimě oblečené pouze do spodního prádla, rozeseté ve sněhu daleko od tábora. Ohořelé, zohavené. S rozmačkanými hrudníky, bez očí, bez jazyka. Jejich oděvy byly radioaktivní, ve fotoaparátu měli snímek postavy připomínající sněžného muže. Jak zemřelo devět vysokoškoláků, kteří chtěli přenocovat pod uralskou Mrtvou horou? Základní info si můžete přečíst zde: ODKAZ, ODKAZ

Pohřbený mrtvý zmizel?

Nové vyšetřování případu a exhumaci těla Alexandra Alexandroviče Zolotarjova si po více než půl století od uralské tragédie vyžádali samotní pozůstalí. Už před rokem se totiž překvapivě ukázalo, že nejzáhadnější mrtvý člen Djatlovovy expedice chybí v oficiálním seznamu pohřbených na Ivanovském hřbitově v Jekatěrinburgu, kde měl být v roce 1959 uložen do země.

P. S. Na Ivanovském hřbitově měl být pohřben A. Zolotarjov a G. Krivoniščenko, zbylých sedm mrtvých členů Djatlovovy výpravy uložili do hrobů na Michajlovském hřbitově.

Pozůstalí proto kontaktovali redaktory Komsomolské pravdy, kteří následně zajistili povolení k exhumaci těla od místní pohřební služby (Муниципальная похоронная служба) a jekatěrinburgského starosty Jevgenije Rojzmana (Евгения Ройзмана) a za asistence „významného forenzního odborníka“, jehož jméno prozatím list neprozradil, se vydali na hřbitov provést akci.

Svědectví z otevírání hrobu

„Z rakve nezbylo téměř nic, jen několik rozpadajících se kusů dřeva,“ přinesla dnes (v pátek 13. dubna 2018) z Ivanovského hřbitova zprávu Komsomolská pravda. P. S. Podle některých badatelů byl ale Alexandr Zolotarjov pohřben v kovové rakvi!

Mrtvý ze hřbitova nezmizel, v zemi skutečně leželo tělo. „Z oblečení zesnulého nezbylo nic, jen dva knoflíky a dvě podešve bot, velikosti asi 42 až 43. Ale lebka a kosti ale byly kompletní,“ pokračoval deník.

„Náš soudní expert zjistil, že jde o ostatky muže ve věku 35 až 40 let P. S. Zolotarjovovi bylo v době smrti 38 let. A byl to kuřák, jak prozradily jeho zuby,“ upřesnil list.

Pátrače na chrupu mrtvého nejvíce zaujala výrazná mezera (chybějící přední horní zub), o které se v roce 1959 nepsalo v pitevní zprávě, a překvapila je také výrazná korunka (фальшкоронка) na neobvyklém místě – u zadního zubu moudrosti.

Stopy po kulce?

Soudní expert také aktuálně předběžně prozkoumal nejvíce diskutované místo – žebra mrtvého A. Zolotarjova a objevil údajně zásadní nesrovnalosti s původními popisy: „Popis těchto zranění se zcela neshoduje se skutečnými zraněními,“ napsal doslova deník. Patolog také prozkoumal zlomeniny na dolních končetinách mrtvého a nevyloučil, že byl postřelen! Podle listu je ale nyní nicméně na souhrnná hodnocení ještě brzy.

P. S. Na podivně rozdrceném – dovnitř vmáčknutém – hrudníku A. Zolotarjova (a také na podobně deformovaném hrudníku další členky expedice, Ljudmily Dubininové) nenalezli pitvající v roce 1959 žádné modřiny – což bylo jedno z nejpřekvapivějších zjištění při původních pitvách. Patolog Vozrožděnnyj tehdy dokonce vyslovil domněnku, že taková zranění nemohli způsobit lidé: „Takové poškození, bez poškození měkých částí hrudníku, je velmi podobné újmě způsobené tlakovou vlnou,“ spekuloval expert.

Komplexní závěry po novém ohledání pozůstatků mrtvého v roce 2018 bude podle Komsomolské pravdy možno vynést až po provedení dalších testů, včetně všoobecně nejvíce očekávaného testu DNA (vzorky DNA mrtvého mají být porovnány se vzorky DNA údajných Zolotarjových synovců), které mají potvrdit nebo vyvrátit, že byl v hrobě na Ivanovském hřbitově v Jekatěrinburgu v roce 1959 pohřben skutečně A. Zolotarjov a možná i poodkrýt doposud neznámou příčinu jeho záhadné smrti.

Kdo byl nejzáhadnější mrtvý z Djatlovovy výpravy?

Alexander Alexandrovič Zolotarjov (Александр Александрович Золотарёв), 38 let (narozen 2. února 1921).

Nejtajuplnější osoba, nejstarší ze všech… Muž, který se ke skupině připojil jako lyžařský instruktor na poslední chvíli a nikdo z členů výpravy ho pořádně neznal. Rodák z kavkazské Kubáně, odbojné kozácké oblasti. Druhou světovou válku prožil jako elitní voják (byl prý členem speciální jednotky a expertem na přežití – měl přežít i tam, kde 97% ostatních zemřelo). Získal celkem 4 vojenská ocenění (i když to někteří novodobí badatelé zpochybňují). Po válce vstoupil do Komunistické strany Sovětského svazu. V roce 1945 začal studovat v Moskvě, od roku1946 na Leningradské vojenské univerzitě, později přešel do prestižního Institutu tělesné výchovy v Minsku (absolvent 1951). Rád se toulal, miloval luxus (rád se například oblékal jako lázeňský švihák) a ženy mu údajně padaly k nohám. Na těle měl několik zvláštních tetování. Na výpravu do pustých oblastí severního Uralu si vzal s sebou velký majetek: státní dluhopisy v přepočtu za 12 sovětských průměrných platů.

Podle některých novodobých badatelů mohl za zkázu Djatlovovy výpravy právě A. Zolotarjov. Mohl být být fanatickým odpůrcem sovětského režimu, fanatickým obhájcem sovětského režimu, tajným agenten, dvojitým agentem, pašerákem nebo krutým sokem v lásce (více členů výpravy usilovalo o jedinou dívku)…

Základní info o tragédii v Djatlovově průsmyku si můžete přečíst na webu Zahady.info zde: ODKAZ

Všechny články o incidentech v Djatlovově průsmyku si můžete přečíst na webu Zahady.info zde: ODKAZ

 

Martin Lavay

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login