adminml

2018: Jak vypadal závěr letošní letní sezóny kruhů v obilí?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Libor Čermák: Jak vypadal závěr letošní letní sezóny kruhů v obilí?

Letošní sezóna kruhů v obilí (2018) byla od r. 2008 již jedenáctá, kterou se mi na mém blogu podařilo zmapovat v mých agrosymbolových zpravodajstvích. Aby to bylo ucelené, dlužím vám ještě několik posledních obrazců. A to nejen v obilí.

 

 

A začneme 13. srpna 2018, kdy se na Monarch ́s Way u Fronthill Bishop v hrabství Wiltshire (cca 20 km západně od Salisbury) objevil obrazec v pšenici ve tvaru jakých si hodin. Soustava centrálního a třech satelitních kroužků byla obehnána třemi prstenci, které byly rozděleny do dvanácti segmentů. Jaký mohl být význam tohoto obrazce? Angličtí badatelé na jeho stránkách „Monarch’s Way, Nr Fonthill Bishop“ přišli s hypotézou, že poloha tří centrálních satelitních kroužků odpovídá poloze Marsu, Jupiteru a Uranu na zvířetníku v době vzniku. Zajímavý to postřeh, ale kde jsou ostatní planety? Já mám trošku jinou hypotézu. 12. a 13. srpen jsou tradičně dny, kdy vrcholí meteorický roj Perseidy. A když se podíváme na polohu čtyř kroužků, docela se souhvězdí Perseus podobají. Co říkáte?

 

 

Hned následující den 14. srpna 2018 byl objeven při sekání obilí další agrosymbol, tentokrát u Noridge Wood nedaleko Warminsteru. Piktogram mi svým tvarem trošku připomenul obrazec u Nemilkova na Klatovsku z roku 1996 (viz „Jaké byly kruhy v obilí roku 1996„), který jsem tehdy osobně navštívil. Ten letošní totiž vypadal trochu podobně. Centrální kruh s prstencem a dvou kruhů z něj vycházejících. Zatímco ten nemilkovský pokračoval ještě malými kroužky, tak tento obrazec je měl uvnitř krajních kruhů. Ty však nebyly v ose, ale maličko z něj vybočovaly. Co by v tomto případě mohl tento kruh v obilí znamenat? Otevřel jsem počítačový program Night Vision s noční oblohou a nastavil tam 14. srpen 2018. A hle, Slunce se nacházelo přesně v ose mezi Merkurem a nejjasnější hvězdou souhvězdí Lva, tedy Regulusem. A všechny tři objekty přitom vytvoří stejnou formaci, jakou vidíme v obrazci. Náhoda? Podrobně si obrazec můžete prohlédnout na jeho stránkách na cropcircleconnectoru „Norridge Wood, Nr Warminster,„.

 

 

Zřejmě poslední srpnový obrazec letošní anglické sezony kruhů v obilí se objevil 19. srpna 2018 u Pancake Plantation poblíž města Alton v hrabství Hampshire. Vznikl na základech již existujícího a pravděpodobně padělaného obrazce z 1. července 2018, o kterém jsem se zmínil v článku „Co nám přinášejí obrazce v obilí na počátku léta?„. Když jsem viděl jeho nově doplněný tvar, centrální kruh s dvěma prstenci, mezi které byla narýsována šesticípá hvězda, chtíc, nechtíc jsem si vzpomněl na svůj článek „Jsou nové obrazce v obilí mimo euklidovskou geometrii?“ o souvislosti mezi obrazci v obilí a posvátnou geometrií profesora Geralda Hawkinse, který jsem ale psal přesně týden před (podtrhuji slovíčko před) vznikem tohoto obrazce. Chtěl nám snad tento obrazec sdělit, abychom se na tyto geometrické souvislosti v záhadných agrosymbolech skutečně více zaměřili? Další informace o obrazci jsou na cropcircleconnectoru na jeho stránkách „Pancake Plantation (2), Nr Alton„.

 

 

V minulém agrosymbolovém zpravodajstvím „Jsou nové obrazce v obilí mimo euklidovskou geometrii?“ jsem také psal o obrazci, který se objevil v Brazílii u Prudentopolis. Tak toto místo navštívili záhadné obrazce v obilí ještě jednou letos 14. srpna 2018. Kruh, který byl doplněn třemi mezikružími. Udělal jsem si geometrický rozbor tohoto obrazce a zjistil jsem, že úhel, které tyto mezikruží navzájem svírají, je 72 stupňů, což odpovídá tomu, že by se mohlo jednat o výseč pětiúhelníku (viz můj nákres). Podrobněji se s tímto obrazcem můžete seznámit na „Pirai do Sul, Nr Prudentópolis„.

 

 

A na závěr sice ještě na chvíli zůstaneme v Jižní Americe a u kruhů. Ale už ne v obilí. Jak jsem se dočetl na https://www.national-geographic.cz/magazin-ng/plovouci-magicke-oko-v-bazinach-utvar-se-kterym-si-vedci-nevi-rady-20180929.html?photo=1, tak na severovýchodě Argentiny se nalézá bažina. A v této bažině je už 20 let pozorován zvláštní úkaz. Jezírko dokonalého kruhu o průměru 118 metrů. Ale v tomto jezírku pluje ostrůvek též kulatého tvaru. A i přesto nic nenaznačuje pro to, že by ho vytvořila lidská ruka. Pro svůj tvar má útvar přezdívku „Oko“. Co má tento jedinečný jev na svědomí? Odborníci i záhadologové se přou. A tak není divu, že se k němu vztahují i nejrůznější romantické hypotézy i o létajících talířích. Ale, co když má skutečně podobný původ jako záhadné agrosymboly?

Použité zdroje: http://www.cropcircleconnector.com/2018/2018.html, https://www.cropcirclecenter.com, mé hypotézy

 

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login